NormShield’den Ücretsiz Siber Tehdit İstihbaratı Paylaşımı

NormShield’den Ücretsiz Siber Tehdit İstihbaratı Paylaşımı
Temmuz 01 09:06 2016 Yazıyı Yazdır

Türkiye’ye yönelik siber saldırıları düzenli olarak izleyen ve müşterilerini hedef alan potansiyel tehditleri önceden tespit eden ve bildiren NormShield‘in Cyber Intelligence modülü, 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle fidyeci zararlı yazılımlar (ransomware) tarafından kullanılan sahte alan adlarını ücretsiz olarak paylaşmaya başladı.

Oltalama saldırıları ve fidyeci zararlı yazılım salgınları için siber tehditlere yönelik erken uyarı sistemi mantığıyla çalışan NormShield Cyber Intelligence, Türkiye’deki kurumları ve kurum çalışanlarını hedef alabilecek saldırıları önceden tespit ederek üyelerini bilgilendiriyor.

NormShield’ in sunduğu bu ücretsiz hizmetten faydalanmak için https://reputation.normshield.com/ adresindeki talep formunun doldurulması yeterli oluyor. Talep formları, yetkililer tarafından 2 saat içinde inceleniyor ve aksi bir durum olmadıkça onaylanmaktadır.

Normshield tarafından sağlanan istihbarat verileri “txt” ve “stix” formatında olup doğrudan DNS sunucu ve  güvenlik cihazları ile entegre edilebilmektedir. Bu sayede istihbarat verisi paylaşılır paylaşılmaz kurum kullanıcıları bu tehditlere karşı otomatik korunmuş olur.

Reputasyon servisi, sahte alan adı tespitini sağlama şeklinde olup günde 4 defa reputasyon taraması gerçekleştiriyor. NormShield Cyber Intelligence hizmeti hakkında detay bilgi almak için https://www.normshield.com/cyber-threat-intelligence/ adresi incelenebilir.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.