Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

PayPal, İki Yeni Domaini için Bug Bounty Programını Duyurdu

0

Şirketlerin bilgi güvenliğini sağlamak ve veri sızıntılarının önüne geçmek adına kullanabileceği en etkili yöntemlerden biri Ödül Avcılığı (Bug Bounty) programlarını etkin bir şekilde kullanmasıdır.. Bug Bounty programı, şirketlerin belirli politika ve kurallar dahilinde vermiş olduğu hizmet/uygulamalarda güvenlik açığı bulan güvenlik uzmanlarını ödüllendirmesi esasına dayanır. Bu model milyonlarca dolar yatırım yapılan uygulama ve servislerin güvenliğini arttırdığı gibi kapatılan güvenlik açıkları ile olası veri sızıntılarının önüne geçilmektedir.

Geçtiğimiz günlerde PayPal, 2 adet yeni şirketinin web uygulamasını bug bounty kapsamına eklediğini duyurdu.
Bug Bounty kapsamına giren PayPal’ın yeni iki adet hizmetine dair şirketlerin web uygulamalarıdır. Bunlardan birincisi Xoom‘dur.
Xoom, Amerika Birleşik Devletleri’nden Çin, Hindistan, Guyana, Pakistan, Meksika ve Filipinler’e olmak üzere 52 ülkeye tüketicilerin para ve dijital para transferine, faturalarını ödeme gibi ihtiyaçlarını karşılayan bir PayPal hizmetidir.

Bug Bounty kapsamındaki ikinci şirket ise Braintree‘dir. Braintree, e-ticaret şirketleri için mobil ve web ödeme sistemlerinde uzmanlaşmış Şikago merkezli bir şirkettir.

Bug Bounty Kapsamına Eklenen Yeni Domainler:
https://www.xoom.com
https://www.braintreepayments.com

PayPal, bu 2 domaini test edecek güvenlik araştırmacılarını bekliyor…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.