PayPal, İki Yeni Domaini için Bug Bounty Programını Duyurdu

PayPal, İki Yeni Domaini için Bug Bounty Programını Duyurdu
Mayıs 21 16:46 2017 Yazıyı Yazdır

Şirketlerin bilgi güvenliğini sağlamak ve veri sızıntılarının önüne geçmek adına kullanabileceği en etkili yöntemlerden biri Ödül Avcılığı (Bug Bounty) programlarını etkin bir şekilde kullanmasıdır.. Bug Bounty programı, şirketlerin belirli politika ve kurallar dahilinde vermiş olduğu hizmet/uygulamalarda güvenlik açığı bulan güvenlik uzmanlarını ödüllendirmesi esasına dayanır. Bu model milyonlarca dolar yatırım yapılan uygulama ve servislerin güvenliğini arttırdığı gibi kapatılan güvenlik açıkları ile olası veri sızıntılarının önüne geçilmektedir.

Geçtiğimiz günlerde PayPal, 2 adet yeni şirketinin web uygulamasını bug bounty kapsamına eklediğini duyurdu.
Bug Bounty kapsamına giren PayPal’ın yeni iki adet hizmetine dair şirketlerin web uygulamalarıdır. Bunlardan birincisi Xoom‘dur.
Xoom, Amerika Birleşik Devletleri’nden Çin, Hindistan, Guyana, Pakistan, Meksika ve Filipinler’e olmak üzere 52 ülkeye tüketicilerin para ve dijital para transferine, faturalarını ödeme gibi ihtiyaçlarını karşılayan bir PayPal hizmetidir.

Bug Bounty kapsamındaki ikinci şirket ise Braintree‘dir. Braintree, e-ticaret şirketleri için mobil ve web ödeme sistemlerinde uzmanlaşmış Şikago merkezli bir şirkettir.

Bug Bounty Kapsamına Eklenen Yeni Domainler:
https://www.xoom.com
https://www.braintreepayments.com

PayPal, bu 2 domaini test edecek güvenlik araştırmacılarını bekliyor…

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.