Popüler Torrent Sitesi Kapatıldı

Popüler Torrent Sitesi Kapatıldı
Mayıs 18 18:41 2017 Yazıyı Yazdır

Kickass Torrents ve Torrentz.eu‘dan sonra şimdi de bir diğer popüler torrent sitesi, ExtraTorrent kapatıldı. Siteye giriş yapıldığında artık, tamamen kapatıldığını ifade eden bir mesaj çıkıyor. Mesajda sitenin neden kapatıldığı yazmıyor ancak bir daha yayında olmayacağı da açıkça belirtilmiş.

2006 yılında yayına giren ExtraTorrent, The Pirate Bay‘den sonra en büyük torrent sitesi olmayı başardı. Oldukça geniş bir topluluğa sahip olan site, milyonlarca kullanıcısına bir gerekçe göstermeden veda etti.

 Torrent siteleri pek çok kullanıcı için bulunmaz bir nimet. Bu siteler aracılığıyla birçok film, oyun, e-kitap, öğretici video vb. erişmek mümkün. Ancak tüm bu içeriğin ücretsiz olarak buralarda sunulması, yapımcı ve geliştirilecere milyonlarca dolarlık zarar anlamına geliyor. Son yıllarda değişen yasalar sebebiyle çeşitli siteler zaten sorun yaşamaya başladı. Dolayısıyla ilerleyen zamanlarda benzer sitelerin de kapatılması ile karşılaşabiliriz.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Atalay Keleştemur
Atalay Keleştemur

Atalay Keleştemur, siber istihbarat analisti ve PHP güvenlik uzmanı olarak görev yapmaktadır. Linux ve özgür yazılım gönüllüsüdür. Çeşitli kurumlarda sistem yöneticisi ve yazılım geliştiricisi olarak çalışmıştır. Siber İstihbarat isimli kitabın yazarıdır.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.