Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırma Merkezi Kuruldu

0

Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırma Merkezi, Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde açıldı.

biometricsecurity  Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırma Merkezi, araştırmalar ile birlikte sektörel danışmanlık hizmetide verecek. Bu merkez, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin yaptığı yazılı açıklamaya göre, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı” kapsamında ve TSE’nin iştirakiyle 1 milyon 300 bin liralık bir yatırım ile kuruldu.

Merkezin amacı, güvenli biyometrik ürünlerin üretimi için Ar-Ge altyapısı oluşturmak, biyometrik sistemlerle alakalı veri tabanlarını oluşturulmasını ve protokollerin geliştirilmesini, siber güvenlik ve biyometrik sistemlerle ilgili standartların ve yerli çözümlerin geliştirilmesini sağlamak olarak belirlendi.

Biyometri konusunda en son teknolojik ürünlerle dolu Ar-Ge ve Test laboratuvarı ile birlikte sektörel işbirliği ve danışmanlık içinde bir uygulama salonu ile eğitim hizmetlerinin verileceği bir konferans salonuna sahip olan merkez Türkiye’de bir ilk.

Projenin yürütücüsü olarak Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Tülay Yıldırım görevlendirildi.

 

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.