Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırma Merkezi Kuruldu

Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırma Merkezi Kuruldu
Haziran 28 10:02 2015 Yazıyı Yazdır

Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırma Merkezi, Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde açıldı.

biometricsecurity  Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırma Merkezi, araştırmalar ile birlikte sektörel danışmanlık hizmetide verecek. Bu merkez, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin yaptığı yazılı açıklamaya göre, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı” kapsamında ve TSE’nin iştirakiyle 1 milyon 300 bin liralık bir yatırım ile kuruldu.

Merkezin amacı, güvenli biyometrik ürünlerin üretimi için Ar-Ge altyapısı oluşturmak, biyometrik sistemlerle alakalı veri tabanlarını oluşturulmasını ve protokollerin geliştirilmesini, siber güvenlik ve biyometrik sistemlerle ilgili standartların ve yerli çözümlerin geliştirilmesini sağlamak olarak belirlendi.

Biyometri konusunda en son teknolojik ürünlerle dolu Ar-Ge ve Test laboratuvarı ile birlikte sektörel işbirliği ve danışmanlık içinde bir uygulama salonu ile eğitim hizmetlerinin verileceği bir konferans salonuna sahip olan merkez Türkiye’de bir ilk.

Projenin yürütücüsü olarak Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Tülay Yıldırım görevlendirildi.

 

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakkı Yüce
Hakkı Yüce

Bilgisayar ile tanışmam 1999 yılında oldu, 2000’li yılların başlarında strateji oyunlarıyla (abimin oyun zevkine göre tabii (: ) vakit geçirdikten sonra .. 2007 yılında yazılım geliştirmeye merak sardım. 3 yıl basit game mode programlamalarıyla uğraştıktan sonra 2010 yılında yazılım geliştirme konusunda kendimi geliştirip daha profesyonel çalışmalar ile uğraşmaya başladım .. Bununla birlikte genç yaşlarda bilgisayarlarla uğraşan her gençte olduğu gibi hacking konusunada merak sardım .. Siber güvenlik konusunda araştırmalar yaparak kendimi geliştirmeye başladım .. Yazılım ve Siber Güvenlik konusunda araştırmalar yapmaya ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.