Siber Güvenlik

Torrent’e Google Engeli

1 dakikada okunur

Torrent sitelerinin başını çeken The Pirate Bay‘a Google’dan engel geldi.

Torrent siteleleri kullanıcılara güçlü imkanlar verirken korsan içerik yaymasıyla kötü bir şöhrete sahip.

The Pirate Bay korsan veya legal içerik fark etmeksizin kullanıcılarına hizmet veriyor. Son zamanlarda ise yaşadığı sorunlara bir yenisi eklendi.

Bugün başlayan, Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcıları üzerinden giriş yapmak isteyen kullanıcılar zararlı site veya yanıltıcı uyarısı ile karşılaşıyorlar.

thepiratebayh4cktimes

The Pirate Bay yetkililerinin yaptığı açıklamada Google’a başvurduklarını ve sitelerinde herhangi bir zararlı yazılım bulunmadığını, sorunu en yakında zamanda halledeceklerini kullanıcılarına bildirdi.

Google’da yüzlerce torrent sitesi varken neden yalnızca bu siteyi hedef aldığı bilinmiyor. Google’dan açıklama gelmeyip olup durumun düzelip düzelmeyeceği ise gizliliğini koruyor.

yazar hakkında
Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.
Bunlar ilgini çekebilir
Siber Güvenlik

850.000'den Fazla Web Sitesi Hala eski TLS 1.0 ve 1.1 Protokollerini Kullanıyor

1 dakikada okunur
Bu aydan itibaren TLS 1.0 ve 1.1 kullanarak HTTPS sitelerine erişimi engelleyecek web tarayıcıları 850.000’den fazla web sitesi (hala) bilinen büyük web…
Siber GüvenlikSiber Saldırılar

Siber Zorbalar için Ünlü Olmanız Gerekmiyor

2 dakikada okunur
Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dönem dönem ünlü isimlerin özel fotoğraflarının ele geçirildiği ve izinsiz olarak paylaşıldığı olaylara rastlamak mümkün. Kullanıcıların bulut…
Siber Güvenlik

Picus Yeniden Gartner Raporunda Yer Aldı

4 dakikada okunur
“Market Guide for Vulnerability Assessment” raporunda BAS (Breach and Attack Simulation) çözümlerinin zafiyet yönetimi süreçlerinde kritik bir rol oynamaya başladığını vurgulayan Gartner,…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.