Torrent’e Google Engeli

Torrent’e Google Engeli
Mayıs 08 18:31 2016 Yazıyı Yazdır

Torrent sitelerinin başını çeken The Pirate Bay‘a Google’dan engel geldi.

Torrent siteleleri kullanıcılara güçlü imkanlar verirken korsan içerik yaymasıyla kötü bir şöhrete sahip.

The Pirate Bay korsan veya legal içerik fark etmeksizin kullanıcılarına hizmet veriyor. Son zamanlarda ise yaşadığı sorunlara bir yenisi eklendi.

Bugün başlayan, Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcıları üzerinden giriş yapmak isteyen kullanıcılar zararlı site veya yanıltıcı uyarısı ile karşılaşıyorlar.

thepiratebayh4cktimes

The Pirate Bay yetkililerinin yaptığı açıklamada Google’a başvurduklarını ve sitelerinde herhangi bir zararlı yazılım bulunmadığını, sorunu en yakında zamanda halledeceklerini kullanıcılarına bildirdi.

Google’da yüzlerce torrent sitesi varken neden yalnızca bu siteyi hedef aldığı bilinmiyor. Google’dan açıklama gelmeyip olup durumun düzelip düzelmeyeceği ise gizliliğini koruyor.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.