TSK Siber Savunma Komutanlığı Atağa Geçti!

TSK Siber Savunma Komutanlığı Atağa Geçti!
Mart 04 23:31 2015 Yazıyı Yazdır

Türk Silahlı Kuvvetleri siber saldırılara artık daha fazla önem veriyor, siber tehdit artık “Kırmızı Kitap” adıyla bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nde.

Siber Savunma Komutanlığı 2013 yılında kurulmuştu. Estonya’nın 2007 yılında karşı karşıya kaldığı siber saldırılar ve hemen arkasından Rusya ile Gürcistan’ın 2008’deki kısa süreli savaşı, NATO için dönüm noktası oldu. Siber savaş teknikleri ilk kez askeri operasyonlarda kullanılırken, yaşanan bu tecrübe, orduların savunma ve saldırı amaçlı siber yeteneklere sahip olmalarının önemini açıkça ortaya çıkardı.

To match Special Report USA-CYBERSECURITY/

“İKİ BOMBA” Denildi

Günümüzde kullanılan 2 bomba var, bunlar virüs ve siber savaş sistemleri .. Sadece 2014 yılında 30 ülkede 1 milyar dolar çalındı. Siber harbin küresel ekonomiye zararı 600 milyar dolar. Bunlar, deklare edilenler. Bazı devletler çok gizli olayları deklare etmiyor.

Siber Mehmetçikler

Önümüzdeki günlerde sıkça duyacağımız bir kavram “Siber Mehmetçik” TSK 24 saat nöbette olacak Siber askerler yetiştirecek.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakkı Yüce
Hakkı Yüce

Bilgisayar ile tanışmam 1999 yılında oldu, 2000’li yılların başlarında strateji oyunlarıyla (abimin oyun zevkine göre tabii (: ) vakit geçirdikten sonra .. 2007 yılında yazılım geliştirmeye merak sardım. 3 yıl basit game mode programlamalarıyla uğraştıktan sonra 2010 yılında yazılım geliştirme konusunda kendimi geliştirip daha profesyonel çalışmalar ile uğraşmaya başladım .. Bununla birlikte genç yaşlarda bilgisayarlarla uğraşan her gençte olduğu gibi hacking konusunada merak sardım .. Siber güvenlik konusunda araştırmalar yaparak kendimi geliştirmeye başladım .. Yazılım ve Siber Güvenlik konusunda araştırmalar yapmaya ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.