Twitter 578 milyon Dolar zarar etti

Twitter 578 milyon Dolar zarar etti
Şubat 07 08:54 2015 Yazıyı Yazdır

Twitter, 2014 yılında yüzde 111 büyümesine karşın 578 milyon Dolar zarar ettiğini açıkladı.

Aktif kullanıcı sayısı her yıl büyük rakamlara ulaşan twitter 2014 yılında yüzde 1.4 aktif kullanıcı artışı ile düşüşe uğramıştır. Sosyal medya uzmanlarının düşüncesi ise twitter kullanıcılarının ilgisinin başka sosyal ağlara yönelmesi sonucundan düşüş olması.

Sosyal ağ sitesi Twitter, yılsonu finansal sonuçlarını açıkladı. Gelirlerini yüzde 111 arttırarak 665 milyon Dolar’dan 1.4 milyar Dolar’a çıkararak stratejik hataya düşüp 578 milyon DOlar zarara uğradı.

Kullanıcıların başka sosyal ağlara yönlenmesi

Twitter’ın analitik kullanıcı sayısındaki artış gittikçe düşmesi sosyal medya uzmanlarını tedirgin etti. 2010 yılında aktif kullanıcı sayısını bir anda milyonlarca artıran Twitter, 2010 yılında yüzde 32.7, 2011 yılında yüzde 70,6 oranında kullanıcılarını artırmıştı. 2012 yılında düşüşe uğrayan twitter 2013 yılında yüzde 27,5, 2014 yılında ise yüzde 18,3’e kadar düştü. Twitter aktif aylık kullanıcısı sayısını, 2014 yılının son çeyreğinde sadece yüzde 1.4 artırabildi. Rakamlar sosyal medya uzmanları tarafından Twitter konseptinin demodeleştiği ve her geçen gün artan yenilikçi sosyal ağlar nedeniyle kullanıcıların ilgisinin başka yöne kaydığı şeklinde yorumlandı.

 

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Okan Daştan
Okan Daştan

2010 da tanıştığım bir bilişim sitesinin peşine takılarak deepweb ile uğraştım. Birkaç yıl sonra Bug Res. alanında yoğunlaştım. Bug Res. çalışmalarımda Avea port, Facebook csrf, Twitter xss, Tumblr csrf, Ask.fm csrf, Samsung xss/csrf ve bir çok sitenin zaafiyetlerini keşfedip etik olarak bildirdim. Bagın bugun un yanı sıra Adli bilişim, Siber İstihbarat, Dijital İstihbarat, Python ve Java bünyesinde projeler geliştirmekteyim.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.