WhatsApp’tan ScreenShot Özelliği Geliyor

WhatsApp’tan ScreenShot Özelliği Geliyor
Mart 13 10:23 2015 Yazıyı Yazdır

2008 yılında kurulan 2012 ‘den bu yana trend olan WhatsApp Massanger mavi tık yeniliğinden sonra yakında yayınlanacak güncelleştirme özelliklerinde yazışmalarda ScreenShot bilgisi olacağı açıkladı.

Geçtiğimiz yıl sosyal medya devi Facebook, WhatsApp Massanger uygulamasını 19 milyar dolar’a satın almıştı. 1 yılda uygulama kullanıcı sayısını 450 milyon dan 1 milyar’a çıkardı. Bu durumdan kâr eden operatör şirketleri olmuştur. Operatör şirketlerinin whatsapp uygulaması sayesinde 2 yılda %70 kâr yapıldığı tahmin ediliyor.

WhatsApp mavi tık güncellemesini yayınladığında büyük bir tepki ile karşılaşmıştı. İlerleyen günlerde yayınlanacak güncellemede ise, yazışma sırasında ScreenShot alındığında   “Kişi ScreenShot aldı” yazısı çıkacağı bilgisini verdi.

Bu güncellemenin WhatsApp kullanıcıları tarafından pek hoş karşılanmayacağı ve kullanıcı sayısında büyük bir düşüşe neden olacağı tahmin ediliyor.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Okan Daştan
Okan Daştan

2010 da tanıştığım bir bilişim sitesinin peşine takılarak deepweb ile uğraştım. Birkaç yıl sonra Bug Res. alanında yoğunlaştım. Bug Res. çalışmalarımda Avea port, Facebook csrf, Twitter xss, Tumblr csrf, Ask.fm csrf, Samsung xss/csrf ve bir çok sitenin zaafiyetlerini keşfedip etik olarak bildirdim. Bagın bugun un yanı sıra Adli bilişim, Siber İstihbarat, Dijital İstihbarat, Python ve Java bünyesinde projeler geliştirmekteyim.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

2 Yorum

 1. Cavit
  Mart 13, 11:03 #1 Cavit

  Bu whatsapp yuva yıkmaya devam edecek gibi 🙂
  Sanki android veya ios da ekran görüntüsü gönderemiyoruz. Göz boyama bu işler.

  Reply to this comment
 2. Şerif Yur
  Ekim 03, 15:41 #2 Şerif Yur

  Gelsin bakalım, deneyelim. Gerçi adamlar yapmış her bir şeyi, böylesi de yeterli. 🙂

  Reply to this comment

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.