Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Yılın Global Türk Girişimcisi Adayı

0

Ekonomist Dergisi, COMODO’nun kurucusu Melih Abdulhayoğlu‘nu “Yılın Global Türk Girişimcisi” adayı olarak gösterdi.

Ekonomist Dergisi yılın iş insanlarını belirliyor. Dergi, 8 kategoride hazırladığı ankette dünyanın en büyük siber güvenlik şirketlerinden COMODO’nun kurucusu Melih Abdulhayoğlu’nu  “Yılın Global Türk Girişimcisi” adayı olarak gösterdi.
İnternette güvenliğin tek adresi olarak bilinen COMODO’nun yönetim kurulu başkanlığı ve baş güvenlik mimarlığını yapan Melih Abdulhayoğlu’nun yarışacağı  “Global Türk Girişimcisi” listesinde rakipleri Hamdi Ulukaya, Eren/Fatih Özmen, Babür Özden, Burhan Öngören ve Aydın Şenkut olarak sıralandı.
1968’de Antakya’da doğan Melih Abdulhayoğlu ilk ve orta öğrenimini bu kentte tamamladı. Abdulhayoğlu üniversite için gittiği İngiltere’de attığı tohumlarla bugün dünyanın en çok satan dijital sertifikasyon ürününün sahibi olan COMODO’nun kurucusu oldu. “Hayatta hiçbir şey çalışmadan kazanılmıyor. Yapamayacağınız bir şey yok. Yeter ki isteyin” felsefesiyle yoluna devam eden Abdulhayoğlu Amerika’da yaşıyor. Abdulhayoğlu’nun şirketi COMODO bireylere ve kurumlara internette güvenli bir şekilde dolaşım özgürlüğü sağlıyor. Bugün 600 binin üzerinde kurumsal kullanıcısı bulunan COMODO’nun yazılımları 85 milyondan fazla masaüstü bilgisayarda kurulu. COMODO;  1200 çalışanı ve 8 ülkedeki Ar-Ge ve ofisleri ile uçtan uca siber güvenlik çözümleri sunuyor. ODTÜ Teknokent’teki COMODO Ar-Ge merkezinde Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun 160 mühendis çalışıyor. Sunduğu virüssüzlük garantisi ile kendi sektörünün lideri olan COMODO hem global hem de lokal olmayı başarmış ‘g-local’ bir firma. Abdulhayoğlu, COMODO hakkında konuşurken “İnsanları korumak belki de benim en güçlü içgüdüm. Bu benim DNA’mda var” diyor. Abdulhayoğlu’nun genç işadamlarına da bir mesajı var: Hayal kurun. Hayatınızı bu hayali hayata geçirmeye adayın.

Seçim Nasıl Yapılacak?

Ekonomist, kurulduğu 1991’den bu yana her yıl “Ekonomide Yılın İş İnsanları” araştırması yapıyor. Bu araştırma ankete dayalı bir sistemle gerçekleştiriliyor. Yıl boyu yaptıkları işlerlerle şirketlerinde dikkat çekici atılımlar gerçekleştirmiş iş insanları, profesyoneller,  girişimciler, aldıkları kararlarla kurumlarının ekonomideki algısını pekiştiren bürokratlar ve sivil toplum önderleri öncelikle bir jüri tarafından belirleniyor. Türkiye’nin önde gelen kanaat önderlerinin belirlediği adaylar daha sonra ‘büyük jüri’ye anket formu olarak gönderiliyor. Büyük jüride Türkiye’nin her bölgesini kapsayan sanayi ticaret odası üyelerinden, şirket sahiplerine kadar uzanan geniş yelpazede iş dünyasının önde gelen isimleri yer alıyor.

 

Comodo Hakkında

comodo-logo

Siber güvenlik çözümleri geliştirme ve inovasyonu konusunda global bir şirket olan Comodo, her dijital işlemin özel bir güven ve güvenlik katmanını hak ettiği ve gerektirdiği inancı temelinde kurulmuştur.  SSL sertifikaları, antivirüs ve uç nokta güvenliği çözümlerinde lider olarak sahip olduğu deneyimler ve gerçek önleme teknolojisine sahip tek şirket olması sayesinde, hem bireyler hem de işletmeler en önemli bilgilerini doğrulatmak, onaylatmak ve güvenlik altına almak için Comodo’nun sunduğu kanıtlanmış çözümlere güveniyor.  Uç nokta, ağ ve mobil güvenliğini kapsayan veri korumasıyla, ayrıca kimlik ve erişim yönetimiyle, Comodo’nun tescilli teknolojileri günümüzün siber saldırı ve kötü amaçlı yazılım (malware) tehditlerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Binlerce işletme için çevrim içi (online) işlemlerin güvenli olmasını sağlayan Comodo, 85 milyondan fazla masaüstü güvenlik yazılımı kurulumuyla “Online Güven Yaratıyor”.  ABD’deki genel merkezi Clifton, New Jersey’de bulunan Comodo’nun ayrıca Çin, Hindistan, Filipinler, Romanya, Türkiye, Ukrayna ve İngiltere’de de ofisleri bulunuyor.  Daha fazla bilgi için lütfen www.comodo.com adresini ziyaret edin.
Comodo ve Comodo markası, ABD’de ve diğer ülkelerde Comodo Group Inc. veya iştiraklerinin ticari markalarıdır.  Diğer isimler ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.  Comodo ticari markalarının ve patentlerinin güncel listesi comodo.com/repository adresinde mevcuttur.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.