Zemana Antimalware 2.0 Açık Betası

Zemana Antimalware 2.0 Açık Betası
Ocak 21 11:31 2015 Yazıyı Yazdır

Hepimizin daha çok anti-keylogger yazılımı ile tanımış olduğu Zemana şirketi bugün ürünlerine bir yenisini ekledi. Zemana, bu yazılımı sayesinde zararlı yazılımlarlada savaşmak istiyor. Diğer antivirüs yazılımlarının aksine Zemana virüs imzalarını son kullanıcının bilgisayarında değil, bulut ortamında tutuyor. Böylelikle antivirüs yazılımınızın imza veritabanının güncel olup olmamasıyla uğraşmıyorsunuz. Bu sizin için bulut tarafında yapılıyor.

Ayrıca diğer antivirüs yazılımları sadece kendi imza veritabanını kullanır. Bu yüzden o şirketin gözden kaçırmış olduğu bir zararlı yazılım karşısında korumasız olursunuz. Fakat Zemana tek bir imza veritabanını kullanmıyor. Bir sürü imza veritabanını kullanarak zararlı yazılımların tespit edilme oranını arttırmış oluyor.  Yazılımın açık betasını bilgisayarınıza kurmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

 

Kaynakça: http://www.zemana.com/product/zemana-antimalware/

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Kübra Saygılı
Kübra Saygılı

Bilgisayar programcılığı okurken open-source software&operation system, bilgi güvenliği, siber güvenlik konularıyla ilgilenmeye başladım ve bunların kapsamında kendi blogumda paylaşımlar yapmaktayım. H4cktimes’da gündemin en güncel konularını okuyucularımıza ulaştırmaya çalışacağım.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.