Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

25 yaşındaki hacker, ABD askeri uydu-telefon sistemini hacklediğini itiraf etti

0

2014 yılında ABD Savunma Bakanlığı uydu sistemlerini ve burada çalışan yüzlerce askeri personelin kişisel bilgilerini çaldığı iddia edilen İngiliz hacker, suçunu itiraf etti.

İngiltere’nin West Midlands’ a bağlı Sutton Coldfield ‘te yaşamakta olan 25 yaşındaki Sean Caffrey, 2014 yılında ABD askeri iletişim sistemlerini sızdığını, 800‘den fazla personelin kullanıcı adı ve email adreslerini çaldığını ve 30000 uydu telefonundan bilgileri çektiğini itiraf etti.

İngiliz yetkililer tarafından 2015 yılında yakalanan Caffrey’in izinin sürülmesi sürecinde kendisinin birden fazla IP adresinin bulunduğu ve VPN, proxy veya Tor gibi gizlenme araçları kullanmadığı anlaşıldı.

İngiltere’nin Ulusal Suçlar Ajansı, ayrıca Caffrey’in bilgisayarından yönetilen Pentagon Uydu Sistemi saldırısı linkli bir online mesaj hesabına da ulaştı.

Ele geçirilen bilgisayarlarda yapılan adli bilişim incelemelerinde çalınan bilgilerin, sabit sürücü üstündeki ABD DoD uydusuna ait olduğu belirtildi.

Ulusal Suçlar Ajansı’nın 2015 Mart ayı basın bildirisinde, bu DoD sızıntısının kanıtları, halihazırda Pastebin platformu üzerinden online erişime açık bulunmakta ve Lizard Squad‘a (Xbox Live ve Playstation’daki saldırılardan sorumlu hacker grubu) referans verilmiş olarak yer aldığı ifade edilmektedir.

 

Gönderen: Muhammed Alan

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.