Siber SaldırılarSizden GelenlerVeri Sızıntıları

25 yaşındaki hacker, ABD askeri uydu-telefon sistemini hacklediğini itiraf etti

1 dakikada okunur

2014 yılında ABD Savunma Bakanlığı uydu sistemlerini ve burada çalışan yüzlerce askeri personelin kişisel bilgilerini çaldığı iddia edilen İngiliz hacker, suçunu itiraf etti.

İngiltere’nin West Midlands’ a bağlı Sutton Coldfield ‘te yaşamakta olan 25 yaşındaki Sean Caffrey, 2014 yılında ABD askeri iletişim sistemlerini sızdığını, 800‘den fazla personelin kullanıcı adı ve email adreslerini çaldığını ve 30000 uydu telefonundan bilgileri çektiğini itiraf etti.

İngiliz yetkililer tarafından 2015 yılında yakalanan Caffrey’in izinin sürülmesi sürecinde kendisinin birden fazla IP adresinin bulunduğu ve VPN, proxy veya Tor gibi gizlenme araçları kullanmadığı anlaşıldı.

İngiltere’nin Ulusal Suçlar Ajansı, ayrıca Caffrey’in bilgisayarından yönetilen Pentagon Uydu Sistemi saldırısı linkli bir online mesaj hesabına da ulaştı.

Ele geçirilen bilgisayarlarda yapılan adli bilişim incelemelerinde çalınan bilgilerin, sabit sürücü üstündeki ABD DoD uydusuna ait olduğu belirtildi.

Ulusal Suçlar Ajansı’nın 2015 Mart ayı basın bildirisinde, bu DoD sızıntısının kanıtları, halihazırda Pastebin platformu üzerinden online erişime açık bulunmakta ve Lizard Squad‘a (Xbox Live ve Playstation’daki saldırılardan sorumlu hacker grubu) referans verilmiş olarak yer aldığı ifade edilmektedir.

 

Gönderen: Muhammed Alan
Bunlar ilgini çekebilir
Siber SaldırılarVeri SızıntılarıZararlı Yazılımlar

REvil Çetesi NY Hukuk Firmasından 42 Milyon Dolar Fidye Talep Etti! Trump da Tehdit Ediliyor

1 dakikada okunur
REvil fidye yazılımı çetesi birkaç gün önce Lady Gaga’nın yasal belgelerini yayınladı REvil (Sodinokibi) fidye yazılımının arkasındaki suç grubu, New York merkezli…
Veri Sızıntıları

İsrail'in Seçmen Kayıtları Sızdırıldı

3 dakikada okunur
Likud Partisi, İsrail seçmenlerinin tüm kaydını bir uygulamaya yüklemiş olması nedeniyle 6.453.254 vatandaşın kişisel verilerinin sızmasına neden oldu. Veriler, İsrail’deki her seçmenin…
Siber GüvenlikSiber Saldırılar

Siber Zorbalar için Ünlü Olmanız Gerekmiyor

2 dakikada okunur
Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dönem dönem ünlü isimlerin özel fotoğraflarının ele geçirildiği ve izinsiz olarak paylaşıldığı olaylara rastlamak mümkün. Kullanıcıların bulut…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.