427 Milyon MySpace Hesabı Hacklendi

427 Milyon MySpace Hesabı Hacklendi
Haziran 01 06:57 2016 Yazıyı Yazdır

Myspace, kullanıcılarına arkadaşlık ağı, kişisel profiller, bloglar, gruplar, fotoğraflar, müzikler ve videolar gibi bir çok öne çıkan hizmeti sunan köklü bir sosyal ağ sitesi 427 milyon kullanıcısının bilgilerini çaldırttı.

Çalınan veriler arasında 360.213.024 e-mail hesabı ve 427.484.128 şifre bulunuyor. Şifrelerin SHA-1 algoritması ile şifrelenmiş olması ise kolaylıkla kırılabileceği anlamına geliyor.

Neowin adlı bir haber sitesine göre ise bu durumun suçlusu kullanıcılar olarak gösterilmekte çünkü kullanıcıların çoğu basit ve tahmin edilebilir şifreler kullanmış olduğu belirtiliyor.

Sık kullanılan şifreler ve kullanıcı sayısı:

leakedsourcecom-main

 

Yazan: Hakan Deniz

  Etiketler:
  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.