Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Kur’an-ı Kerim’e Hakaret Eden Filip Dewinter Hacklendi

0

Kur’an-ı Kerim‘e hakaret ettiği iddiasıyla büyük tepki toplayan Flaman Menfaati Partisi lideri Filip Dewinter‘in internet sitesi, Türk hacker grubu Akıncılar tarafından hacklendi.

Belçika Parlamentosunun 22 Ocak tarihindeki “Camiler ve radikalleşme” konularının görüşüldüğü oturumunda, İçişleri Bakanı Jan Jambon’a soru sormak üzere kürsüye çıkan ve iddialara göre elindeki Kur’an-ı Kerim’i havaya kaldırarak “Birçok fenalığın nedeni, tüm kötülüklerin kaynağı” diyen eski Flaman Menfaati Partisi lideri Filip Dewinter’in www.filipdewinter.be isimli resmi internet sitesi hacklendi.

Dewinter’in sitesinin hacklenmesi büyük yankı uyandırırken, siteyi yaptığı çıkışlarla tanınan Akıncılar grubu hackledi. İnternet sitesini hackleyen Türk hacker grubu Akıncılar, Dewinter’in internet sitesine Türkçe ve İngilizce, “Muhakkak ki o Zikr’i (Kur’ân) biz indirdik ve muhakkak onu koruyucu olanlar da elbette biziz” mealindeki Hicr Suresi 9. ayetini ve “Kur’an’a abdestli olmanın dışında sakın el sürmeyiniz” yerleştirerek altına ise, “Şüphesiz kötülüklerin kaynağı kutsal kitabımız değildir! Sizin beyninizden akan kokuşmuş ırkçı düşüncelerinizdir” şeklinde bir de karşı cevap yazısı yazdı.

“UMARIZ KENDİSİ DE DERS ALMIŞTIR”

Türk hacker grubu Akıncılar, sitenin en altına, “Biz Osmanlıyız, biz Akıncılarız biz Ümmetiz” yazarken, bir de açıklama yayımladı. Akıncılar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Biz nasıl onların inancına saygı duyuyorsak, onlar da bize saygı duymak zorunda. Kutsal kitabımıza hakaret üzerine sesimizi çıkartmamamız asla düşünülemez. Bu yüzden vekilin sitesini çökertip mesajımızı ilettik. Umarız kendisi de ders almıştır.

10979283_820665988027484_1168740912_nSiber protestolar artık ırkçı eylemlere karşı kullanılan bir tepki haline geldi.

Siber saldırı alan web sitesisi ve hacking kayıtlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Site: http://filipdewinter.be
Hacking kaydı: http://www.zone-h.org/mirror/id/23669547

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.