Anonymous Filipinleri Hedef Aldı

Anonymous Filipinleri Hedef Aldı
Eylül 21 20:10 2015 Yazıyı Yazdır

Anonymous Hacker Grubunun Filipinler’deki üyeleri düşük internet hızı sebebiyle Filipinler Telekom Servis Sağlayıcı Hizmetini hackledi.

Geçen pazar öğleden sonra Anonymous’a bağlı Filipinli hackerlar ülkenin Ulusal Telekomünikasyon Servis Sağlayıcısı hizmeti NTC ‘nin web sitesine zarar verme suretiyle kendi notlarını koydular.

Bu hacktivist eylemin düşük internet hızı ve bant genişliğine istinaden yapılan fiyat farklılaştırmaları sebebiyle ortaya çıktığı belirtildi.

Grup, zarar verdiği sayfaya Glock-9 müzik grubunun şarkısını yükleyerek mesaj bıraktı. Bu mesajın talebi internet hızının ve bant genişliğinin arttırılması idi. Grup,bunun yanında internet ücretindeki haksızlığa ve internet servis sağlayıcısı hizmetlerindeki adaletsizliğe de çağrıda bulundu.

Anonymous’ un sayfaya bıraktığı mesaj şöyle:

Biz Anonymous Filipinler olarak internet servis sağlayıcılarımızda var olan hayal kırıklığına karşı savaşımızı duygudaş vatandaşlarımızla devam ettiriyoruz ve bunun yanında servis sağlayıcılarında ve fiyatlamalarda var olan adaletsizliğe dikkat çekmek istiyoruz.

Bu NTC’nin ilk hacklenme olayı değil. Geçmişte de ülkede ki insan haklar ihlallerinde de protesto amacıyla hacklenmişti.

Site, ayrıca 2006 2009 ve 2013 yıllarında da farklı hacking grupları tarafından da saldırıya uğramıştı.

Hacklenen sitenin önizlemesini aşağıda görebilirsiniz:

anonymous-philippines-hacks-telecom-commission-site-against-slow-internet-speed-1

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Yahya Reşat Dinler
Yahya Reşat Dinler

Oldukça meraklı bir kişiliğe sahip olmam bilişim ve hacking sektörüne girmeme vesile oldu. 2005 yıllarında ilk bilgisayarımı aldığımda benim adıma heyecan verici serüven başlamış oldu. Birçok hacking forumunda bulundum, kendimi siber güvenlik alanında geliştirdim. SQL İnjection, XSS, CSRF, RFI, LFI gibi açıklar üzerine yoğunlaştım. Ayrıca dünyada ki birçok hack grubuyla iletişimde olmaya çalışıyorum. Yazılıma olan ilgimi de bir kenara atmak olmaz. Şu sıralar Android üzerine çalışmalar yürütmekteyim.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.