Anonymous Üyesi Yakalandı

Anonymous Üyesi Yakalandı
Şubat 22 08:32 2016 Yazıyı Yazdır

Son yılların popüler hack gruplarından biri olan Anonymous hackerlarından Martin Gottesfeld‘in FBI tarafından yakalandığı açıklandı. Hacker grubu hakkında bir çok bilgi sahibi Martin Gottesfeld’in yakalanmasının ardından grubun sonunun gelebileceği iddia ediliyor.

Anonymous, başta Amerika olmak üzere birçok ülkeye siber güvenlik açısından tehdit oluşturuyordu. Son günlerde yaptığı açıklamalarda NASA‘yı hacklediklerini iddia etmişlerdi. Anonymous üyelerini yakalamak için uzun senelerdir uğraşan FBI, grubun önemli bir hackerını yakaladı. Birçok hack eylemlerinde yer alan Martin, #OpJustina adı verilen operasyonla birlikte FBI’ın arananlar listesindeki yerini üst sıralara çıkmayı başarmıştı.
anonmousmartin
OpJustina operasyonu ardından olayın videosunu Youtube’a yükleyen hacker FBI’a yerini belli ettiğini farkedince kaçmaya çalıştı. 2014 yılında gerçekleşen bu olay FBI’ın bir adres bulmasıyla gerçekleşti ve 2 yıl boyunca takip sürdü. Eve baskın yapan FBI, Martin ve karısını bulamadı.

Daha sonra FBI, 31 yaşında olan hackerı Miami’de karısıyla birlikte yakaladı. Yanındaki kişisel eşyalar ve bilgisayar, bota binmesini engelleyerek panik yapmasına yol açtı. Disney seyir gemisine binen Martin, FBI’ın personel tarafından uyarılmasıyla yakalandı.

Olayın ardından yapılan açıklamlarda Martin’in yakalanması Anonymous’un sonunu getirebileceği düşüncesinde. Anonymous’un diğer hackerları hakkında bilgi sahibi olduğunu kabul eden Martin’in sorgusu sürüyor. Anonymous’un tepkisi merakla bekleniyor.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.