Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Anonymous Üyesi Yakalandı

0

Son yılların popüler hack gruplarından biri olan Anonymous hackerlarından Martin Gottesfeld‘in FBI tarafından yakalandığı açıklandı. Hacker grubu hakkında bir çok bilgi sahibi Martin Gottesfeld’in yakalanmasının ardından grubun sonunun gelebileceği iddia ediliyor.

Anonymous, başta Amerika olmak üzere birçok ülkeye siber güvenlik açısından tehdit oluşturuyordu. Son günlerde yaptığı açıklamalarda NASA‘yı hacklediklerini iddia etmişlerdi. Anonymous üyelerini yakalamak için uzun senelerdir uğraşan FBI, grubun önemli bir hackerını yakaladı. Birçok hack eylemlerinde yer alan Martin, #OpJustina adı verilen operasyonla birlikte FBI’ın arananlar listesindeki yerini üst sıralara çıkmayı başarmıştı.
anonmousmartin
OpJustina operasyonu ardından olayın videosunu Youtube’a yükleyen hacker FBI’a yerini belli ettiğini farkedince kaçmaya çalıştı. 2014 yılında gerçekleşen bu olay FBI’ın bir adres bulmasıyla gerçekleşti ve 2 yıl boyunca takip sürdü. Eve baskın yapan FBI, Martin ve karısını bulamadı.

Daha sonra FBI, 31 yaşında olan hackerı Miami’de karısıyla birlikte yakaladı. Yanındaki kişisel eşyalar ve bilgisayar, bota binmesini engelleyerek panik yapmasına yol açtı. Disney seyir gemisine binen Martin, FBI’ın personel tarafından uyarılmasıyla yakalandı.

Olayın ardından yapılan açıklamlarda Martin’in yakalanması Anonymous’un sonunu getirebileceği düşüncesinde. Anonymous’un diğer hackerları hakkında bilgi sahibi olduğunu kabul eden Martin’in sorgusu sürüyor. Anonymous’un tepkisi merakla bekleniyor.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.