BBC’ye DDoS Saldırısı

BBC’ye DDoS Saldırısı
Ocak 04 09:30 2016 Yazıyı Yazdır

İngiliz yayın kuruluşu olan BBC‘ye geçtiğimiz günlerde düzenlenen siber saldırıyı, IŞİD karşıtı bir hacker grubu tarafından deneme amaçlı yapıldığı ortaya çıktı.

ABD merkezli New World Hackers adlı IŞİD karşıtı hacker grubunun, İngiliz yayın kuruşu teknoloji muhabiri Rory Cellan-Jones ile sosyal medya aracılığıyla irtibata geçip saldırıyı üstlendiği belirtildi.

55043dc85c62eHedeflerinin IŞİD olduğunu söyleyen hackerlar BBC’ye yapılan saldırının test amaçlı olduğunu, kapasitelerini ölçmek için yaptığını belirtti. Bu süreç içinde önümüzdeki haftadan itibaren, IŞİD odaklı saldırı yapacaklarını duyurdular.

DDoS saldırısı sonucu BBC’yi 31 Aralık Perşembe günü öğle saatlerine kadar yoğun bir trafik oluşturarak girişi engellediler.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.