Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Bu Kez Avcıyı Avladılar

0

Dünyaca ünlü “Hacking Team” hacklendi!
Hacking Team; takip ve sızma teknolojileri geliştiren bir İtalyan firması, çeşitli ülkelerin/hükümetlerin ve güvenlik teşkilatlarının sistemlerine sızmasıyla tanınan şirket hafta sonu uğradığı siber saldırı sonucunda 400 GB’lık veri çalındığı bildiriliyor.

Hacking Team’in diğer firmalar ile mailleşmeleri, yazılımların kaynak kodları ve dökümanlar Torrent olarak yayınlandı, henüz yayınlanmamış verilerin olduğu da düşünülüyor. Bu saldırıyı kimin yaptığı bilinmese de neden yaptığı az çok tahmin edilebilir durumda.
Hacking Team’in sadece verileri çalınmadı, Twitter hesaplarıda hacklendi! Şirketin Twitter hesabının profil resmi ve biyografi bilgileri değiştirilerek çeşitli tweetler atıldı.

Yayınlanan bilgilere göre Hacking Team,
ABD, Almanya, Avustralya, Azerbeycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, Ekvador, Etopya, Fas, Güney Kore, Honduras, İspanya, İsviçre, İtalya, Kazakistan, Kıbrıs, Kolombiya, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Malezya, Meksika, Mısır, Moğolistan, Nijerya, Özbekistan, Panama, Polonya, Rusya, Singapur, Sudan, Suudi Arabistan, Şile, Tayland, Umman, Vietnam hükümetleri ile çalışıyor…

Peki Türkiye ile Hiç Çalışmamışlar mı ?

Hacking Team, İstanbul’da her yıl Amerikan Konsolosluğu tarafından düzenlenen ve sadece ordu ile polis yetkililerinin katıldığı bir güvenlik konferansına katılım gösteriyor.

Yayınlanan veriler arasında ki müşteri listesinde  150 bin euro’luk yazılımın Türk Polisine 21 Temmuz 2011 tarihinde satıldığı bilgisi yer alıyor.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.