Dropbox Hacklendi! 68 Milyon Hesap Bilgisi Yayınlandı

Dropbox Hacklendi! 68 Milyon Hesap Bilgisi Yayınlandı
Eylül 01 05:17 2016 Yazıyı Yazdır

Hacker’lar bu kez de 68 milyon Dropbox hesabına ait parolaları ele geçirmiş durumda. Dropbox, kullanıcılarını konuyla ilgili uyararak, parolalarını değiştirmeleri önerisinde bulundu.

Saldırganlar, sadece hesaplara girmekle kalmayıp, bu hesaplarda bulunan yaklaşık 5 GB’lık dosyayı da internette paylaşmışlar. Dropbox çalışanları bu konuyla ilgili onay vererek, durumun vehametini gözler önüne seriyorlar.

68 milyon hesabın 32 milyon kadarı BCrypt fonksiyionu ile hashlendiğinden, saldırganların gerçek parolaları ele geçirme olasılıkları düşük. Diğer taraftan, Dropbox’ın salting kullandığı da düşünülünce, daha az sayıda gerçek parolanın ele geçirilmiş olma ihtimali de bulunuyor olabilir.

Siz de eğer Dropbox kullanıcısıysanız, saldırıdan etkilenmiş olabileceğiniz için, parolalarınızı değiştirmeyi ihmal etmeyin.

14137808_1646731452304644_404874259_n

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Atalay Keleştemur
Atalay Keleştemur

Atalay Keleştemur, siber istihbarat analisti ve PHP güvenlik uzmanı olarak görev yapmaktadır. Linux ve özgür yazılım gönüllüsüdür. Çeşitli kurumlarda sistem yöneticisi ve yazılım geliştiricisi olarak çalışmıştır. Siber İstihbarat isimli kitabın yazarıdır.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.