Futbolcu Hacker Çıktı

Futbolcu Hacker Çıktı
Ocak 30 03:31 2016 Yazıyı Yazdır

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bazı şirketlerin ticaret bedeli hesaplarına oluşamadığı gerekçesiyle çalışma başlattı.Gözaltına alınan Nijeryalı İ.A.K ‘nin Amatör lig takımlarından Cizrespor‘un eski futbolcusu olduğu tespit edildi. Olaylar sonucu 3’ü Nijerya uyruklu 5 kişi gözaltına alındı.

Elektronik ortamda ticaret yapan bazı firmalar, sattıkları ürünlerinin paralarının hesaplarına yatmadığını görünce Siber Suçlarla Mücade Şube Müdürlüğü’ne durumu anlattılar. Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin yaptığı araştırmalarda şirketin kullandığı mail ve banka hesapları inceledi. Bankadan parayı çekmek için gelen suçlular siber suçlarla mücadele ekibi tarafından gözaltına alındı.

nijeryalXXhacker2

Siber Suçlarla Mücadele Ekiplerinin incelemeleri ardından firmanın mail adreslerinin hacklendiği görüldü. Zanlılar direk olarak banka hesap numaralarını mail yöntemiyle karşı firmaya ileterek para sızdırdığını açıkladı. Polisler, firmaların mail adresini hackleyerek ödeme için başka hesap numaraları gönderdiği açığa çıktı. Şüpheliler Blokeli bir hesaptan 40 Bin Euro çekilmesi için emir verici şüpheli bir konuşmayla banka yetkililerinide alarma geçirdiler.Yetkililer paranın bir kaç saat içinde hazırlanabileceğini söyledikten sonra durumu polise anlattı. Olayın ardından polis Şişli’de bir AVM’de parayı bölüşmek için buluşan suçluları yakalayarak gözaltına aldı.

Yapılan araştırmalar neticesinde bilişim uzmanları 300 bin euroluk dolandırıcılık yaptıklarını tespit etti. Gözaltındaki zanlıların işlemleri devam ediyor.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.