Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Futbolcu Hacker Çıktı

0

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bazı şirketlerin ticaret bedeli hesaplarına oluşamadığı gerekçesiyle çalışma başlattı.Gözaltına alınan Nijeryalı İ.A.K ‘nin Amatör lig takımlarından Cizrespor‘un eski futbolcusu olduğu tespit edildi. Olaylar sonucu 3’ü Nijerya uyruklu 5 kişi gözaltına alındı.

Elektronik ortamda ticaret yapan bazı firmalar, sattıkları ürünlerinin paralarının hesaplarına yatmadığını görünce Siber Suçlarla Mücade Şube Müdürlüğü’ne durumu anlattılar. Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin yaptığı araştırmalarda şirketin kullandığı mail ve banka hesapları inceledi. Bankadan parayı çekmek için gelen suçlular siber suçlarla mücadele ekibi tarafından gözaltına alındı.

nijeryalXXhacker2

Siber Suçlarla Mücadele Ekiplerinin incelemeleri ardından firmanın mail adreslerinin hacklendiği görüldü. Zanlılar direk olarak banka hesap numaralarını mail yöntemiyle karşı firmaya ileterek para sızdırdığını açıkladı. Polisler, firmaların mail adresini hackleyerek ödeme için başka hesap numaraları gönderdiği açığa çıktı. Şüpheliler Blokeli bir hesaptan 40 Bin Euro çekilmesi için emir verici şüpheli bir konuşmayla banka yetkililerinide alarma geçirdiler.Yetkililer paranın bir kaç saat içinde hazırlanabileceğini söyledikten sonra durumu polise anlattı. Olayın ardından polis Şişli’de bir AVM’de parayı bölüşmek için buluşan suçluları yakalayarak gözaltına aldı.

Yapılan araştırmalar neticesinde bilişim uzmanları 300 bin euroluk dolandırıcılık yaptıklarını tespit etti. Gözaltındaki zanlıların işlemleri devam ediyor.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.