Google Bangladeş Domaini Hacklendi

Google Bangladeş Domaini Hacklendi
Ocak 03 14:16 2017 Yazıyı Yazdır

Google’ın Bangladeş uzantısı olan “google.com.bd” adresi “Jonturk75 & RootDevilz & Bozkurt97 & Fenerove” kod adlı Türk hackerlar tarafından hacklendi.

Teknik olarak anlaşıldığı üzere hackerların *.bd uzantılı domainlerin kayıt işlemlerini gerçekleştiren www.com.bd‘nin sistemlerine sızarak Google’ın Bangladeş uzantısını hacklediği ve hackerların siteye bıraktığı indexte de yer alan mesajda yazmaktadır.

Bu güvenlik ihlalini fark eden Google yetkilileri, kısa sürede hızlıca bir müdahale ile siteyi eski haline geri çevirmiştir.

Hackerların web sitesi hacklemelerinin kaydını tuttuğu dünyaca ünlü Zone-H sitesinden yaptığımız araştırmaya göre, aynı hacker grubu eş zamanlı olarak microsoft.com.bd, live.com.bd ve skype.com.bd adreslerini de hack ettiği görülmüştür.

Bu siber saldırının ardından www.com.bd sitesinin de yapım aşamasında olduğu dikkatlerden kaçmamıştır.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

2 Yorum

 1. Faruk Tüzemen
  Ocak 03, 16:03 #1 Faruk Tüzemen

  Vallahi helal olsun ben habere girince pakistanlıların haberini okicaz sanmıştım ama Türk hackerları görünce gerçekten çok şaşırdım gerçekten gururlandım. BTK böyle insanları almalı işte gerçek hackerları lamerleri değil.

  Reply to this comment
 2. İsmi lazım değil
  Ocak 12, 19:49 #2 İsmi lazım değil

  Neden dünyada o kadar yer varken Bangladeş! Bu Hackerlık nasıl birşeydir, iş azlığından araba lastiklerini patlatan sonra da onları kendine mecbur eden lastikçi gibi mi?

  Reply to this comment

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.