Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Google Vietnam Domaini Hacklendi

0

Sony’e yaptıkları siber saldırıdan dolayı kendinden çokca söz ettiren ‘Lizard Squad‘ isimli h4cker grubu bu sefer Google Vietnam’ı hack etti google.com.vn adresine şuanda erişilebiliyor ancak site ilk hacklendiğinde hizmet vermiyor ve index beklenmedik şekilde duruyordu. Saldırıyı Twitter sayfaları üzerinden duyuran ‘Lizard Squad’ sebep olarak birşey belirtmedi..

Lizard Squad’ın, Google Vietnam’ı DNS Spoofing yöntemiyle hacklediği söylenmekte ancak teknik olarak DNS Spoofing gibi network zehirleme saldırılarının, normal şartlar altında dış network üzerinden gerçekleştirilmesi mümkün değildir, yerel ağda yapılan bir saldırı türüdür.

Google Vietnam’ı Nasıl Hacklediler ?

Vietnam için daha vahimki aslında hacklenen Google değil “www.com.vn” Tüm .vn uzantılı web sitelerinin domain sağlayıcısı olan servis hacklenerek Google Vietnam’ın DNS adresleri Lizard Squad‘ın belirlediği adreslere yönlendirilmiştir.

Google İlk Defamı Böyle Hacklendi ?

Hayır, Google daha öncede aynı yöntemle hacklendi ve bu yöntemle ilk defa Google’ı deviren hacker grubu tüm Dünya’da kendinden söz ettiren Türk hacker grubu ‘TürkGüvenliği‘dir.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.