Google Vietnam Domaini Hacklendi

Google Vietnam Domaini Hacklendi
Şubat 26 07:58 2015 Yazıyı Yazdır

Sony’e yaptıkları siber saldırıdan dolayı kendinden çokca söz ettiren ‘Lizard Squad‘ isimli h4cker grubu bu sefer Google Vietnam’ı hack etti google.com.vn adresine şuanda erişilebiliyor ancak site ilk hacklendiğinde hizmet vermiyor ve index beklenmedik şekilde duruyordu. Saldırıyı Twitter sayfaları üzerinden duyuran ‘Lizard Squad’ sebep olarak birşey belirtmedi..

Lizard Squad’ın, Google Vietnam’ı DNS Spoofing yöntemiyle hacklediği söylenmekte ancak teknik olarak DNS Spoofing gibi network zehirleme saldırılarının, normal şartlar altında dış network üzerinden gerçekleştirilmesi mümkün değildir, yerel ağda yapılan bir saldırı türüdür.

Google Vietnam’ı Nasıl Hacklediler ?

Vietnam için daha vahimki aslında hacklenen Google değil “www.com.vn” Tüm .vn uzantılı web sitelerinin domain sağlayıcısı olan servis hacklenerek Google Vietnam’ın DNS adresleri Lizard Squad‘ın belirlediği adreslere yönlendirilmiştir.

Google İlk Defamı Böyle Hacklendi ?

Hayır, Google daha öncede aynı yöntemle hacklendi ve bu yöntemle ilk defa Google’ı deviren hacker grubu tüm Dünya’da kendinden söz ettiren Türk hacker grubu ‘TürkGüvenliği‘dir.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakkı Yüce
Hakkı Yüce

Bilgisayar ile tanışmam 1999 yılında oldu, 2000’li yılların başlarında strateji oyunlarıyla (abimin oyun zevkine göre tabii (: ) vakit geçirdikten sonra .. 2007 yılında yazılım geliştirmeye merak sardım. 3 yıl basit game mode programlamalarıyla uğraştıktan sonra 2010 yılında yazılım geliştirme konusunda kendimi geliştirip daha profesyonel çalışmalar ile uğraşmaya başladım .. Bununla birlikte genç yaşlarda bilgisayarlarla uğraşan her gençte olduğu gibi hacking konusunada merak sardım .. Siber güvenlik konusunda araştırmalar yaparak kendimi geliştirmeye başladım .. Yazılım ve Siber Güvenlik konusunda araştırmalar yapmaya ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.