İngiltere’de 2 Milyon 400 Bin Kişi Hacklendi!

İngiltere’de 2 Milyon 400 Bin Kişi Hacklendi!
Ağustos 10 14:02 2015 Yazıyı Yazdır

İngiltere’de Carphone Warehouse adlı şirkete hackerlar tarafından düzenlenen siber saldırı sonucunda 2 milyon 400 bin kişinin özel bilgilerinin çalındığı bildirildi.

1989’da bir İngiliz mobil telefon perakendecisi olarak yola çıkan Carphone Warehouse, şu anda 9 Avrupa ülkesinde binlerce mağazalık bir portföye ve bunun yanı sıra bir e-ticaret sitesine sahip. Bu denli büyük bir şirkete saldırı sonucunda şirketten yapılan açıklamada hackerların sistem verilerine sızdığını ve müşterilerinin isim, adres, doğum tarihi ve banka bilgilerini çaldığını kamuoyuna duyurdu.

The Guardian’ın haberine göre; şirket müşterilerinin her birine uyarı mektupları yollamaya başladı. Müşterilerinden hesaplarını kontrol etmeleri istenen mektupta şüpheli hareketlerin tespit edilmesi durumunda banka şubeleriyle iletişime geçmeleri isteniyor. Ayrıca yetkililer hackerlerin sistemde 2 haftadan fazla kaldığını olayın yeni ortaya çıkmasından dolayı bu denli fazla bilgi zaafiyeti olduğunu belirttiler.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Yahya Reşat Dinler
Yahya Reşat Dinler

Oldukça meraklı bir kişiliğe sahip olmam bilişim ve hacking sektörüne girmeme vesile oldu. 2005 yıllarında ilk bilgisayarımı aldığımda benim adıma heyecan verici serüven başlamış oldu. Birçok hacking forumunda bulundum, kendimi siber güvenlik alanında geliştirdim. SQL İnjection, XSS, CSRF, RFI, LFI gibi açıklar üzerine yoğunlaştım. Ayrıca dünyada ki birçok hack grubuyla iletişimde olmaya çalışıyorum. Yazılıma olan ilgimi de bir kenara atmak olmaz. Şu sıralar Android üzerine çalışmalar yürütmekteyim.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.