Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

İnternet Prensi’nin Hapis Cezası İptal Edildi

0

Hollandalı siber saldırgan Sven Olaf Kamphuis, 2013 yılında dönemin en büyük siber saldırısını yapmış ve 8 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Spamhaus isimli kar amacı gütmeyen bir kuruluşa yaptığı DDoS saldırısı ve bir suç örgütünün IP adresi ile çıkış yapması sebepleriyle suçlu bulunan Kamphuis, 300 Gbps‘den büyük bir trafikle saldırıyı gerçekleştirmesi sebebiyle uzun bir süre siber güvenlik alanında en çok konuşulan isimlerden biri olmuştu.

ABD, Londra ve Cenova’da yerleşkeleri bulunan ve siber tehlikelere yönelik karalisteler oluşturan Spamhaus, bu verileri internet servis sağlayıcıları ile paylaşan bir kuruluş. Kamphuis’in bu kuruluşa gerçekleştirdiği saldırı ona 240 günlük bir hapis cezasına mâl olmuştu. Bugüne kadar 55 gününü demir parmaklıklar arkasında geçiren Kamphuis, hakimlerin verdiği kararla şimdilik özgür kılındı.

Diğer taraftan siber saldırganın avukatı, Spamhaus’a gerçekleştirilen saldırının aslında Narko takma adlı bir İngiliz genci tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti. Kamphuis ise hakim karşısına çıktığında, tüm saldırının arkasında aslında CyberBunker isimli Hollanda menşeli hosting firmasının olduğunu iddia etmişti.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.