Invest Bank UAE Hacklendi

Invest Bank UAE Hacklendi
Mayıs 08 12:46 2016 Yazıyı Yazdır

Geçen haftalarda da Ulusal Qatar Bankası (QNB) Bozkurt Hackers grubu tarafından hacklenmişti. Yine aynı grup bu sefer Sharjah merkezli Birleşik Arap Emirlikleri bankası Invest Bank‘ı hackleyerek ait 10 GB boyutundaki veriyi sızdırdı.

investbank

Sızdırılan dosyalarda Invest Bank’ın web sitesinin FTP dosyaları, veritabanı dosyaları (SQL), müşterilere ait çeşitli hassas bilgiler (kimlik, pasaport, kredi kartı, banka hesap numaraları, fotoğraflar vb.) mevcuttu.

investbank-hacked-1 investbank-hacked-2 investbank-hacked-3 investbank-hacked-4 investbank-hacked-5 investbank-hacked-6 investbank-hacked-7

NOT: Grup daha önce QNB’yi SQL Injection tekniği ile hacklemişti. Invest Bank’a ait birkaç sistemini incelediğimizde saldırının yine SQL Injection zafiyetinden kaynaklandığı düşünmekteyiz.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.