IŞİD’den CENTCOM’un Sosyal Medya Hesaplarına Saldırı

IŞİD’den CENTCOM’un Sosyal Medya Hesaplarına Saldırı
Ocak 13 07:58 2015 Yazıyı Yazdır

Terör örgütü IŞİD‘e karşı yürütülen hava saldırılarını koordine eden CENTCOM‘un resmi Twitter hesabının ele geçirilmesi üzerine yerel saatle 12.29’da “Amerikan askerleri,  geliyoruz, arkanızı kollayın. IŞİD” yazılı mesaj paylaşıldı. Sayfada #CyberCaliphate (Siber Halifelik) hashtagi ile atılan tweetlerde aralarında emeklilerin de bulunduğu ABD askerlerinin kişisel bilgileri ve askeri planlar olduğu iddia edilen bazı bilgiler yayımlandı.

Twitter üzerinden paylaşılan bu görsellerde ABD’nin herhangi bir durumda Kore ve Çine karşı kullanabileceği askeri senaryoların fotoğrafları paylaşıldı. IŞİD diğer bir mesajda ise, “IŞİD burada, tüm askeri üslerinizdeki bilgisayarlardayız” ifadesi yer aldı.

Ayrıca CENTCOM’un Youtube hesabı da yine aynı içerikli bir siber saldırıya uğradı. Youtube sayfasında da IŞİD yanlısı bazı videoların konulduğu  görüldü.

centcomha1

  Etiketler:
  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Kübra Saygılı
Kübra Saygılı

Bilgisayar programcılığı okurken open-source software&operation system, bilgi güvenliği, siber güvenlik konularıyla ilgilenmeye başladım ve bunların kapsamında kendi blogumda paylaşımlar yapmaktayım. H4cktimes’da gündemin en güncel konularını okuyucularımıza ulaştırmaya çalışacağım.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.