İsveç Medyasına DDoS Saldırısı

İsveç Medyasına DDoS Saldırısı
Mart 21 08:55 2016 Yazıyı Yazdır

Expressen ve Aftonbladet gazetelerininde içinde bulunduğu bir çok haber sitesine siber saldırı gerçekleştirildi.

DDoS concept

İsveç‘in en büyük gazeteleri Dagens Nyheter, Svenska Dagbladet, Dagens Industri, Helsingborgs, Sydsvenskan ve Dagblad‘ın internet sayfaları yoğun DDoS saldırı altında aldı ve sayfalara erişim sağlanamadı. İsveç polisi saldırı ile ilgili soruşma başlattı.

İnternet trafiğinden sorumlu Netnod kayıtlarına bakıldı. Dün akşam saat 20.00’den sonra Rus internet operatörleri üzerinden İsveç’e trafikte yoğun artış olduğu tespit edildi. Bu sonuçlar saldırıyı direk olarak Rusya’nın yaptığı gibi yorumlanmamalı, fakat saldırıda kullanılan zombi bilgisayarların Rusya’dan olduğuda gerçekleşme ihtimalleri arasında belirtildi. Expressen Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Thomas Mattsson saldırı ilgili yaptığı açıklamada haber sitelerinin saldırıya uğraması çok ciddi bir olay fakat haber akışının durdurulmaya çalışması daha da vahim olduğunu söyledi.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.