Kim Jong-un’un Oyunu ‘Glorious Leader’ Siber Saldırıya Uğradı

Kim Jong-un’un Oyunu ‘Glorious Leader’ Siber Saldırıya Uğradı
Ocak 19 09:25 2015 Yazıyı Yazdır

Kuzey Kore’yi ve kendisini ti’ye alan Interview (Mülakat) filmiyle yeniden gündeme gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un şimdi de bir bilgisayar oyununda ana kahraman oldu.

Oyunda çeşitli silahlar kullanan Kim Jong-un, filmin yapımcısı Sony Pictures ve filmin oyuncularıyla amansız bir mücadeleye giriyor.

Glorious Leader isimli oyunun yapımcısı Moneyhorse, tıpkı Sony Pictures gibi siber saldırıya uğradı. Söz konusu saldırının ardından oyunun full versiyonu da henüz tamamlanamadı.

Kim Jong-un’u konu alan Interview filmi yüzünden Kuzey Kore’nin tepkisini çeken Sony Pictures, geçtiğimiz aylarda bir grup bilgisayar korsanı tarafından hacklenmiş, FBI saldırının Kuzey Kore merkezli olduğunu iddia etmişti.

Sony Pictures’a ait yüzlerce materyalin internete sızmasına da sebep olan siber saldırı, Kuzey Kore ve ABD arasında diplomatik krize sebep olmuştu.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.