Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Mark Zuckerberg’in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi

0

Twitter üzerinde 41 bin takipçisi olan OurMine adlı bir hacker grubu geçtiğimiz gün Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘in Instagram, LinkedIn, Pinterest ve Twitter hesaplarını ele geçirdiğini iddia etti.

Zuckerberg’in Twitter hesabı bu haber yazıldığı esnada oldukça normal görünse de, Engadget tarafından yayınlanan bazı görseller bu hesabın da en azından bir süreliğine hacklenmiş olduğunu gösteriyor.

Hacker grubu, söz konusu hacklerinden övgüyle bahsettiği bir tweetinde Zuckerberg’i grupla iletişime geçmeye çağırdı. Benzer bir mesaj yine Zuckerberg’e ait bir Pinterest hesabına da bırakıldı.

Diğer yandan LinkedIn 18 Mayıs’ta yaptığı bir açıklamada 100 milyonu aşkın üyesinin e-posta ve şifrelerinin 2012’deki bir veri ihlali esnasında hacklendiğini duyurmuştu. Twitter ve Pinterest üzerindeki bu yeni hacklerin 2012’de ele geçirilen şifrelerle ilgili olabileceği tahmin ediliyor. İşte olayla ilgili bazı ekran görüntüleri:

mark-zukerberg-hacked

mark3mark1
Ayrıca söz konusu hacker grubunun Zuckerberg’in bilgilerini paylaştığı gerekçesi ile yapılan incelemede Twitter yöneticileri olayın doğru olduğunu ve söz konusu hacker grubunun Zuckerberg’in bilgilerini paylaştığını teyit etti. Twitter yöneticileri tarafından OurMine hacker grubuna ait www.twitter.com/_OurMine_  hesabına suspend (askıya alma) işlemi uygulandı. OurMine hacker grubu kendilerinin ana hesapları (main account) suspend edilmesi ile alakalı diğer hesaplarından şöyle bir paylaşımda bulundular.
Bizler insanları diğer hackerlardan koruyorken, anlamıyorum Twitter neden bizim hesabımızı askıya alıyor?

mark2

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.