Mark Zuckerberg’in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi

Mark Zuckerberg’in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi
Haziran 06 13:44 2016 Yazıyı Yazdır

Twitter üzerinde 41 bin takipçisi olan OurMine adlı bir hacker grubu geçtiğimiz gün Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘in Instagram, LinkedIn, Pinterest ve Twitter hesaplarını ele geçirdiğini iddia etti.

Zuckerberg’in Twitter hesabı bu haber yazıldığı esnada oldukça normal görünse de, Engadget tarafından yayınlanan bazı görseller bu hesabın da en azından bir süreliğine hacklenmiş olduğunu gösteriyor.

Hacker grubu, söz konusu hacklerinden övgüyle bahsettiği bir tweetinde Zuckerberg’i grupla iletişime geçmeye çağırdı. Benzer bir mesaj yine Zuckerberg’e ait bir Pinterest hesabına da bırakıldı.

Diğer yandan LinkedIn 18 Mayıs’ta yaptığı bir açıklamada 100 milyonu aşkın üyesinin e-posta ve şifrelerinin 2012’deki bir veri ihlali esnasında hacklendiğini duyurmuştu. Twitter ve Pinterest üzerindeki bu yeni hacklerin 2012’de ele geçirilen şifrelerle ilgili olabileceği tahmin ediliyor. İşte olayla ilgili bazı ekran görüntüleri:

mark-zukerberg-hacked

mark3mark1
Ayrıca söz konusu hacker grubunun Zuckerberg’in bilgilerini paylaştığı gerekçesi ile yapılan incelemede Twitter yöneticileri olayın doğru olduğunu ve söz konusu hacker grubunun Zuckerberg’in bilgilerini paylaştığını teyit etti. Twitter yöneticileri tarafından OurMine hacker grubuna ait www.twitter.com/_OurMine_  hesabına suspend (askıya alma) işlemi uygulandı. OurMine hacker grubu kendilerinin ana hesapları (main account) suspend edilmesi ile alakalı diğer hesaplarından şöyle bir paylaşımda bulundular.
Bizler insanları diğer hackerlardan koruyorken, anlamıyorum Twitter neden bizim hesabımızı askıya alıyor?

mark2

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Doğanay
Doğanay

Cyber Security Specialist, Penetration Tester, Linux System Administrator, White Hat Hacker.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.