PornHub Hacklendi

PornHub Hacklendi
Mayıs 18 10:34 2016 Yazıyı Yazdır

PornHub Sitesi Revolver İsimli Hacker Tarafından Hacklendi!

PornHub sitesi Salı (17.05.2016) günü yaptığı açıklamada sitede herhangi bir açıklık tespit edip bildirenlere açığın büyüklük ve önemine göre 50 dolar ile 25000 dolara kadar para ödülü vereceğini bildirdi. Revolver isimli bir hacker sitenin sunucusunu hacklediğini ve daha önceden bu erişim zafiyetini 100 dolara sattığını açıkladı. Raporlara göre, site 2 milyondan fazla günlük kullanıcı tarafından ziyaret edilmekte. Revolver isimli hacker Twitter hesabında PornHub sitesinin subdomain bilgisini de paylaştı.

pornhub-hackedRevolver kullanıcı sorgularını elde ettiğinde, 1×0123 isimli Twitter hesabında PornHub dizinlerine ait bazı resimleri paylaştı. Dahası PornHub sunucusuna shell bağlantısı sağladığını açıkladı. Yapılan incelemelerden sonra güvenlik uzmanları kullanıcı hesaplarının fotoğraf yükleme alanlarında bazı açıklıkların olduğunu söylediler. Saldırganın bu açıklığı kullanarak sisteme shell bağlantısı sağladığı değerlendirilmektedir. Eğer başarılı bir şekilde fotoğraf yükleme işlemi gerçekleşirse kullanıcılara sisteme tam erişim yetkisi vermektedir.

PornHub Ne Yaptı?

Revolver isimli hacker, PornHub sitesine ait bir ekibin kendisiyle iletişim kurduğunu ve bu saldırıyı nasıl gerçekleştirdiğini sorduklarını, kendisinin de onlardan 5000 dolar talep ettiğini söyledi ve eğer ödeme yaparlarsa kendilerine problemi çözmek için yardım edeceğini söyledi ve bu olay PornHub sitesinin sözcüleri tarafından doğrulanmıştır.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Ferhat Dal
Ferhat Dal

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.