Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

PUBG veri tabanının hacklenme iddiası

1

Daha önce de Kaspersky şirketinin veri tabanlarını ele geçirdiklerini söylemesiyle tanınan platformumuzda haber konusu olan narGoThic, PUBG Mobile ve PUBG Pay sistemlerini de ele geçirdiğini iddia ediyor.

Android ve iOS için geçtiğimiz sene Şubat ayında kullanıma sunulan PUBG Mobile oyunu, inanılmaz bir başarı elde ederek Çin hariç toplamda 200 milyon indirilmeyi aştı ve oyunun günlük oyuncu sayısı 30 milyonu geçti. Halen 100‘den fazla ülkede oynanan oyun mobil platformlardaki hakimiyetini korumaya devam ediyor.

3 Haziran tarihinde narGoThic isimli Twitter hesabında paylaşılan bir gönderi, kanıtlarla birlikte oyun veri tabanlarına ait olduğu gözüken verilerin ülkelerdeki kullanıcı hesaplarına ve ödeme sistemlerindeki kayıtlara erişim sağlandığını gösteriyor.

Bu olay ile ilgili Tencent Gaming şirketi tarafından henüz bir açıklama yapılmasa da olayın gerçekleşmesiyle etkisi büyük bir güvenlik zafiyetinden yararlanıldığı ortada.

Oyun kullanıcılarının yapması gereken, Tencent Gaming tarafından sağlanacak bir güvenlik önleminden önce mevcut parola bilgilerini değiştirmeleridir. Ayrıca ödeme sistemi bilgilerinin de ele geçirilmesi söz konusu olduğundan mevcut kart alışverişlerini korumaya almaları da gerekmektedir.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

1 Yorum

  • Karadenizli dedi ki:

    pubg anasayafasındaki search kısmında blind sql barınıdırıyordu yani ilk çeken bunlar degil bu arkadaşlar gövde gösterisini çok sevdikleri için alıp paylaşıyorlar

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.