Siber Saldırılar

PUBG veri tabanının hacklenme iddiası

1 dakikada okunur

Daha önce de Kaspersky şirketinin veri tabanlarını ele geçirdiklerini söylemesiyle tanınan platformumuzda haber konusu olan narGoThic, PUBG Mobile ve PUBG Pay sistemlerini de ele geçirdiğini iddia ediyor.

Android ve iOS için geçtiğimiz sene Şubat ayında kullanıma sunulan PUBG Mobile oyunu, inanılmaz bir başarı elde ederek Çin hariç toplamda 200 milyon indirilmeyi aştı ve oyunun günlük oyuncu sayısı 30 milyonu geçti. Halen 100‘den fazla ülkede oynanan oyun mobil platformlardaki hakimiyetini korumaya devam ediyor.

3 Haziran tarihinde narGoThic isimli Twitter hesabında paylaşılan bir gönderi, kanıtlarla birlikte oyun veri tabanlarına ait olduğu gözüken verilerin ülkelerdeki kullanıcı hesaplarına ve ödeme sistemlerindeki kayıtlara erişim sağlandığını gösteriyor.

Bu olay ile ilgili Tencent Gaming şirketi tarafından henüz bir açıklama yapılmasa da olayın gerçekleşmesiyle etkisi büyük bir güvenlik zafiyetinden yararlanıldığı ortada.

Oyun kullanıcılarının yapması gereken, Tencent Gaming tarafından sağlanacak bir güvenlik önleminden önce mevcut parola bilgilerini değiştirmeleridir. Ayrıca ödeme sistemi bilgilerinin de ele geçirilmesi söz konusu olduğundan mevcut kart alışverişlerini korumaya almaları da gerekmektedir.

Bunlar ilgini çekebilir
Mobil CasuslukSiber SaldırılarSizden GelenlerZararlı Yazılımlar

Cerberus Zararlısının USOM'u Taklit Eden C2C Sunucusu Tespit Edildi

1 dakikada okunur
ESET‘in araştırma ekibi, Türk kullanıcıları hedefleyen ve araç muayenesi adı altında kullanıcıların kredi kartı bilgilerini isteyip sonrasında ise fatura görünümündeki Cerberus bankacılık…
Siber Saldırılar

Oyunlarla İlişkili Web Saldırıları Nisan'da %50 Artış Gösterdi

3 dakikada okunur
Siber suçlular insanların evlerinde kaldığı dönemde popülerliği artan video oyunlarından yararlanmaya başladı. Nisan ayında, oyun içerikleriyle Kaspersky kullanıcılarını zararlı sitelere yönlendirmeye çalışan…
Araştırma/AnalizSiber Saldırılar

Keepnet Labs 2020 Phishing Yönelimleri Başlıklı Raporunu Yayınladı

1 dakikada okunur
Başarılı siber saldırıların neredeyse %90’ı insan faktöründen kaynaklanmaktadır. Siber suçlular, bir şirketin üst düzey yöneticisi gibi güvenilir bir varlık olarak, hedeflediği kişiye…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.