Siber Halife Öldürüldü!

Siber Halife Öldürüldü!
Ağustos 27 13:06 2015 Yazıyı Yazdır

IŞİD Terör Örgütü’nün bilgisayar uzmanı olarak bilinen ve IŞİD bünyesinde ki hackerlara liderlik yapan 21 yaşında ki İngiliz asıllı ‘Junaid Hussain’in Suriye’deki hava saldırısı sonucu öldürüldüğü iddaa edildi.

 

Siber güvenlik haberlerini takip eden CSO’nun haberine göre Uluslararası Polis Teşkilatı İnterpol ve birçok istihbarat örgütü tarafından aranan Junaid Hussain Çarşamba günü Suriye’nin Rakka kentinde düzenlenen hava saldırısı sonucu etkisiz hale getirildi.

 

IŞİD içinde ‘Abu Hussain Al-Britani‘ kod adını kullanan hackerın 2 yıl önce Suriye’ye gittiğini, burada yaptığı faaliyetlerle ‘Siber Halife‘ lakabını aldığını belirtilen haberde, Junaid Hussain’in ABD Savunma Bakanlığı’nın Twitter hesabının hacklenmesi, Amerikan Haber Dergisi NewsWeek’in hacklenmesi ve Fransız Ulusal Haber Kanalı TV5 Monde’ye yapılan saldırıların baş sorumlusu olduğu da belirtildi.

 

Reuters’a konuşan bazı Beyaz Saray yetkilileri hackerın öldüğünü doğrularken, ABD ‘istihbarat ve terörle mücadele’ uzmanlarından ve George Washington Üniversitesi Ögretim Üyesi Seamus Hugges, Hussain’in ölümünü doğrulamanın mümkün olmadığını, ‘bu tür ölümlerin tamamen kandırmaca da olabileceğini’ söyledi.

Ayrıca Junaid Hussain ve Siber Cihat hakkında daha detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

  Etiketler:
  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Yahya Reşat Dinler
Yahya Reşat Dinler

Oldukça meraklı bir kişiliğe sahip olmam bilişim ve hacking sektörüne girmeme vesile oldu. 2005 yıllarında ilk bilgisayarımı aldığımda benim adıma heyecan verici serüven başlamış oldu. Birçok hacking forumunda bulundum, kendimi siber güvenlik alanında geliştirdim. SQL İnjection, XSS, CSRF, RFI, LFI gibi açıklar üzerine yoğunlaştım. Ayrıca dünyada ki birçok hack grubuyla iletişimde olmaya çalışıyorum. Yazılıma olan ilgimi de bir kenara atmak olmaz. Şu sıralar Android üzerine çalışmalar yürütmekteyim.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.