Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

Tether hacklendi, 31 milyon dolar değerinde dijital para çalındı

0

Tether Nedir?

Tether, Blockchain teknolojisinden faydalanan dijital bir para birimidir. Diğer coin’lerden farkı ise Amerikan doları ile arasındaki olası farkı hep 1’de tutmaktır (1 USD = 1USDT). Bunun amacı ise dolardaki dalgalanmadan etkilenmemesini ve kullanıcısının kar-zarar etmesini engellemektir.

673 milyon dolarlık piyasa değeri olan, Santa Monica merkezli dijital para birimi olan Tether sistemlerinin saldırıya uğradığını ve bu saldırı sonucunda 31 milyon dolar değerindeki paranın çalındığını açıkladı.

Şirketin resmi web sitesinde dün yayınlanan bir habere göre, bir bilgisayar korsanı tarafından, 19 Kasım‘da Tether Hazine cüzdandaki jetonları ($30.950.010 değerinde) çaldı ve bir Bitcoin hesabına gönderdi.

Şirket daha gelişmiş şifreleme algoritması ve çalınan paraları kurtarmak için girişiminde bulunacağını belirtiyor.

Saldırganın çaldığı paraları tuttuğu hesap: 16tg2RJuEPtZooy18Wxn2me2RhUdC94N7r

Ayrıca şirket yukarıdaki adresten herhangi bir para gönderme veya para talebi gelirse kullanıcıların dikkate almaması konusunda uyardı.

Çalınan paraların saldırganın adresinden hareketini önlemek amacıyla da cüzdan hizmetini geçici süreyle askıya aldı ve yazılımın yeni sürümünü yayınladılar. Herhangi bir borsada kayba neden olmamak için kullanıcılar https://github.com/tetherto/omnicore/releases/tag/0.2.99.s adresindeki yeni yazılımı kullanabilirler.

Tether, gelecekte gerçekleşebilecek saldırıları önlemek amacıyla da çalışmalarına kapsamlı bir şekilde devam etmekte olduklarını belirtti.

 

Gönderen: Hakan E. Deniz

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.