Siber SaldırılarSizden Gelenler

Tether hacklendi, 31 milyon dolar değerinde dijital para çalındı

1 dakikada okunur

Tether Nedir?

Tether, Blockchain teknolojisinden faydalanan dijital bir para birimidir. Diğer coin’lerden farkı ise Amerikan doları ile arasındaki olası farkı hep 1’de tutmaktır (1 USD = 1USDT). Bunun amacı ise dolardaki dalgalanmadan etkilenmemesini ve kullanıcısının kar-zarar etmesini engellemektir.

673 milyon dolarlık piyasa değeri olan, Santa Monica merkezli dijital para birimi olan Tether sistemlerinin saldırıya uğradığını ve bu saldırı sonucunda 31 milyon dolar değerindeki paranın çalındığını açıkladı.

Şirketin resmi web sitesinde dün yayınlanan bir habere göre, bir bilgisayar korsanı tarafından, 19 Kasım‘da Tether Hazine cüzdandaki jetonları ($30.950.010 değerinde) çaldı ve bir Bitcoin hesabına gönderdi.

Şirket daha gelişmiş şifreleme algoritması ve çalınan paraları kurtarmak için girişiminde bulunacağını belirtiyor.

Saldırganın çaldığı paraları tuttuğu hesap: 16tg2RJuEPtZooy18Wxn2me2RhUdC94N7r

Ayrıca şirket yukarıdaki adresten herhangi bir para gönderme veya para talebi gelirse kullanıcıların dikkate almaması konusunda uyardı.

Çalınan paraların saldırganın adresinden hareketini önlemek amacıyla da cüzdan hizmetini geçici süreyle askıya aldı ve yazılımın yeni sürümünü yayınladılar. Herhangi bir borsada kayba neden olmamak için kullanıcılar https://github.com/tetherto/omnicore/releases/tag/0.2.99.s adresindeki yeni yazılımı kullanabilirler.

Tether, gelecekte gerçekleşebilecek saldırıları önlemek amacıyla da çalışmalarına kapsamlı bir şekilde devam etmekte olduklarını belirtti.

 

Gönderen: Hakan E. Deniz

Bunlar ilgini çekebilir
Siber SaldırılarVeri SızıntılarıZararlı Yazılımlar

REvil Çetesi NY Hukuk Firmasından 42 Milyon Dolar Fidye Talep Etti! Trump da Tehdit Ediliyor

1 dakikada okunur
REvil fidye yazılımı çetesi birkaç gün önce Lady Gaga’nın yasal belgelerini yayınladı REvil (Sodinokibi) fidye yazılımının arkasındaki suç grubu, New York merkezli…
Siber GüvenlikSiber Saldırılar

Siber Zorbalar için Ünlü Olmanız Gerekmiyor

2 dakikada okunur
Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dönem dönem ünlü isimlerin özel fotoğraflarının ele geçirildiği ve izinsiz olarak paylaşıldığı olaylara rastlamak mümkün. Kullanıcıların bulut…
Siber Saldırılar

Türkiye'deki POS Cihazları Siber Saldırganların Hedefinde

2 dakikada okunur
Trend Micro’nun küresel siber saldırı raporunda, tüm dünyada en fazla tehdit oluşturan yazılım türleri ve siber saldırıların en çok görüldüğü ülkeler açıklandı….
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.