Türkiye’de Hackerların Hedefi Mobil Bankacılık ve Fidye

Türkiye’de Hackerların Hedefi Mobil Bankacılık ve Fidye
Mart 04 23:46 2015 Yazıyı Yazdır

Trend Micro 2014 yılının raporunu yayınladı

Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen siber saldırıların değerlendirmesini yapan Trend Micro 2014 yılında dünya çapındaki 65 milyara yakın siber tehdit engelledi.

Trend Micro’nun verilerine göre 2014 yılının en çok online bankacılık saldırısına uğrayan 6. ülke Türkiye. Hedefinde Türkiye olan bir diğer tehdit ise fidye yazılımları .. 2014 yılının verilerine göre fidye yazılımlarının saldırısına uğrayan 5. ülke Türkiye oldu.

270520141931358293713

Trend Micro’nun bu raporunda dikkat çeken başlıklar POS cihazları, online bankacılığı hedef alan saldırılar, kredi kartı bilgileri hırsızlığı, fidye yazılımları oldu…

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakkı Yüce
Hakkı Yüce

Bilgisayar ile tanışmam 1999 yılında oldu, 2000’li yılların başlarında strateji oyunlarıyla (abimin oyun zevkine göre tabii (: ) vakit geçirdikten sonra .. 2007 yılında yazılım geliştirmeye merak sardım. 3 yıl basit game mode programlamalarıyla uğraştıktan sonra 2010 yılında yazılım geliştirme konusunda kendimi geliştirip daha profesyonel çalışmalar ile uğraşmaya başladım .. Bununla birlikte genç yaşlarda bilgisayarlarla uğraşan her gençte olduğu gibi hacking konusunada merak sardım .. Siber güvenlik konusunda araştırmalar yaparak kendimi geliştirmeye başladım .. Yazılım ve Siber Güvenlik konusunda araştırmalar yapmaya ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.