Siber Uzay'ın Haber Platformu

H4cktimes Youtube Kanalı

WhatsApp aboneliği görünümündeki Phishing saldırısına dikkat

0

Yeni bir Phishing saldırısı düzenleyen siber suçlular, bu kez de WhatsApp aboneliği için ücret isteyerek kullanıcıların banka bilgilerini ele geçirmeye çalışıyor.

WhatsApp, bir kereliğine 0.99 dolar tutarında abone ücreti talep etmişti. Ancak 2016 yılının Ocak ayında bu talebini durdurmuştu.

İngiltere’nin dolandırıcılık ve siber suçlarla mücadele merkezi Action Fraud ve Londra Polisi, bu kampanya hakkında bir uyarı yayınladı. WhatsApp ekibi tarafından gönderiliyormuş gibi gelen e-posta’lar, “Aboneliğiniz yakında sona erecek. Hizmeti kullanmaya devam etmek istiyorsanız ödeme bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.” mesajı içermektedir. Mağdurların, numaralarıyla birlikte bir müşteri portalında oturum açmaları ve ödeme bilgilerini girmeleri isteniyor.

Suçlular, bunu para kazanmak için yapabileceği gibi farklı bir amaç içinde kullanıyor olabilirler. Bu e-posta’yı alanların, e-posta içinde bulunan bağlantılara tıklamamalarını öneriyoruz. Antivirüs uygulamalarınızın çalışıyor olduğundan emin olun. Ayrıca gerekli bütün güncellemeleri yaptığınızdan emin olunuz.

 

Gönderen: Murat Yeşiltepe

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.