Teknoloji

Amazon kripto para madencileri için GPU paketleri satıyor

2 dakikada okunur

Kripto para değerlerinin artmasıyla ekran kartlarına (GPU gücüne) çok fazla talep olmaya başladı ve hatta stoklarda bulunan ekran kartlarının kısa sürelerde tükenmesi üzerine üretici firmalar, kart üretme hacimlerini yükseltmeye çalıştılar. Bunun da etkisinin az olmasından dolayı direkt kripto para madenciliğine yönelik özel kartlar üretilmeye başlandı. Özel olarak üretilmeye başlanan madencilik kartlarının fiyatları oldukça yüksek fiyatlı olduğundan kullanıcıların satın almasına pek elverişli değil.. Kripto para madencileri yüksek kart fiyatlarından ötürü yeni alternatiflere yöneliyorlar.

Örneğin, Amazon‘da satılan altılı pakette XFX Radeon RX 570 ekran kartları bulunan bir listeyi ele alalım. Normal fiyatı $3,695, kargo dahil fiyatı ise $10,490. XFX Radeon RX 570 kartlarının bir tanesinin fiyatı $617. Radeon RX 570 kartları ilk tanıtıldığında $180 olarak tanıtılan bir karttı. Tahmin edersiniz ki bu kartlar özel soğutmalı, endüstriyel sistemlerde otomatik overclock yapabilen kartlardır. Ancak 1,5 yıldan daha kısa bir sürede perakende satış fiyatları 225 doları gördü.

Mining için AMD dışında NVIDIA’da bulunuyor ve bazı insanlar Nvidia kartlar almayı tercih ediyor.

Nvidia’yı tercih eden biriyseniz Amazon sizi de unutmadı. Amazon’da, $3,780 karşılığında altılı paket PNG GeForce GFX 1060 6GB kartlar satan bir satıcı bulunuyor. Kargo bu fiyata dahil değil fakat Prime üyeler için ücretsiz gönderim sağlıyor. Geçen yıl Nisan ayında $218 civarlarında satışta olan bu kart 630 dolara satılıyor.

Fırsatçılar için ise benzer bir paket var. Altılı MSI GeForce GTX 1060 Aero ITX kartları sadece $3,465’a satılıyor. Kargo ücretsiz değil ama Prime üyelerine kargo ücretsiz olarak sağlanıyor. Kart başına ise $577.50 ödeniyor.

Eğer bu kartları madencilik için kullanmak yerine satmak istiyorsanız, bir dava karşılaşacağınızı unutmayın. Bu kartları ve fiyatları amazonda kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunların dışında Profesyonel GPU rafı, sekiz adete kadar kart koyulabilir. Fiyatı ise sadece $183.

Açık olmak gerekirse aslında bu fiyatları bu kartların alınması tam manası ile bence dolandırıcılık.. Bundan ötürü bunlardan herhangi birisinin alınmasını tavsiye etmiyoruz. Bu ekran kartlarının fiyatlarının çok çok üstünden satılmış olması ve halen satılmaya devam etmesi ilgi çekici..

yazar hakkında
Siber Güvenlik Araştırmacısı olmaya çalışan bir Developer
Bunlar ilgini çekebilir
Teknoloji

USB kablo ile cihazınız hacklenebilir!

2 dakikada okunur
Eğer daha öncesinde USB kablolardan korkmadıysanız artık korkmaya başlayabilirsiniz… O.MG (Ofansif MG kiti) ismi verilen kablo USB konektörü, içinde bulunan shell ile backdoor…
Araştırma/AnalizTeknoloji

Hackerlar güvenliği size karşı kullanıyor

2 dakikada okunur
2. dünya savaşında müttefik devletler büyük bir avantaja sahiplerdi. Bu avantaj, Japonların ve Almanların birbirlerine iletecekleri hassas bilgileri içeren mesajları gönderirken kullandıkları…
Teknoloji

İnternete Bağlanan Diş

1 dakikada okunur
Bilim adamları, yediklerimizi izlemek için farklı yollar keşfediyorlar. Yeni bulunan bu yöntem ise 2mm x 2mm boyutlarından kablosuz bir sensörün dişlere monte…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.