Teknoloji

AWS, Amazon Inspector ile Güvenliği Güçlendiriyor

1 dakikada okunur

AWS, otomatik güvenlik değerlendirmesi Amazon Inspector‘un deneme aşamasını tamamladığını ve tüm müşterilerinin kullanımına sunulduğunu duyurdu. Amazon Inspector, potansiyel güvenlik sorunlarını, zayıf noktaları ve güvenlik standartlarından sapmaları tespit ediyor. Böylece müşterilerinin, Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) üzerinde çalıştırdıkları uygulamalarını geliştirmelerine ve güvenliğini sağlamalarına yardımcı oluyor.

Kullanmak için herhangi bir ön ödeme veya altyapı gerektirmeyen Amazon Inspector’un uygulamaya alınması oldukça kolay. Amazon Inspector ile müşteriler, sadece yürüttükleri değerlendirmeler için ödeme yapacak; bir müşterinin ilk 90 gününde ilk 250 değerlendirmesi ise ücretsiz olacak.

amazon-inspectorAWS Cloud’un esnekliği, müşterilerin uygulama ve hizmetleri daha önce olmadığı kadar hızlı bir şekilde oluşturmasını ve uygulamaya koymasını olanaklı hale getiriyor. Bununa birlikte bu uygulamaları, özelikle ölçek çapındaki güvenlik risklerine karşı değerlendirmek için gerekli manuel çaba, genellikle hem uygulama geliştirmeyi hem de IT işlemlerini yavaşlatıyor. Klasik zayıf nokta değerlendirme çözümleri, değerlendirmeleri otomatikleştirirken müşterilerin arka uç altyapısını oluşturmalarını ve yönetmelerini gerektiriyor.

Hem geliştiriciler hem de merkezi güvenlik ekipleri, güvenlik değerlendirmelerini gerçekleştirmenin ve bunları geliştirme ve uygulama yaşam döngüsüne entegre etmenin daha kolay yollarını aramakta. Amazon Inspector bunu, müşterilerin üretim sistemlerinin güvenlik değerlendirmelerini otomatikleştirmek ve güvenlik değerlendirmelerini kolayca ve doğrudan mevcut uygulama süreçlerine entegre etmek için kullanabilecekleri zengin bir API seti sağlayarak olanaklı hale getirmiş durumda.

Amazon Inspector çalışmaya başlamak için ziyaret edin: https://aws.amazon.com/inspector

yazar hakkında
1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.
Bunlar ilgini çekebilir
Teknoloji

USB kablo ile cihazınız hacklenebilir!

2 dakikada okunur
Eğer daha öncesinde USB kablolardan korkmadıysanız artık korkmaya başlayabilirsiniz… O.MG (Ofansif MG kiti) ismi verilen kablo USB konektörü, içinde bulunan shell ile backdoor…
Araştırma/AnalizTeknoloji

Hackerlar güvenliği size karşı kullanıyor

2 dakikada okunur
2. dünya savaşında müttefik devletler büyük bir avantaja sahiplerdi. Bu avantaj, Japonların ve Almanların birbirlerine iletecekleri hassas bilgileri içeren mesajları gönderirken kullandıkları…
Teknoloji

İnternete Bağlanan Diş

1 dakikada okunur
Bilim adamları, yediklerimizi izlemek için farklı yollar keşfediyorlar. Yeni bulunan bu yöntem ise 2mm x 2mm boyutlarından kablosuz bir sensörün dişlere monte…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.