Freesync Destekli Monitörler Gözüktü

Freesync Destekli Monitörler Gözüktü
Ocak 07 16:46 2015 Yazıyı Yazdır

Yıllardan beri ekrandaki kırılmalar başımıza bela olup duruyordu. Bunu normal kullanımda fark etmesek de özellikle FPS türünü oyunlar oynarken oldukça rahatsız edici olabiliyordu. Bu sorunu düzeltmek için Vsync adında bir teknoloji çıkartılmış olsada arka planda tamamen bir aldatmaca vardı.

Bu soruna çözüm olarak ilk Nvidia (G-Sync teknolojisi ) tarafından ARGE çalışmaları yapılmış olsa da AMD elini biraz daha çabuk tutarak CES fuarında bu teknolojisini tanıttı. Fakat bu teknolojiyi kullanabilmeniz için Freesync  destekli bir monitöre sahip olmanız gerek. Ayrıca belirtmekte fayda var bu teknoloji G-Sync de olduğu gibi monitör içerisine harici bir donanımın eklenmesini gerektirmiyor. Bu yüzden monitör üreticilerinede ek bir maliyet getirmeyecektir.

  Etiketler:
  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Kübra Saygılı
Kübra Saygılı

Bilgisayar programcılığı okurken open-source software&operation system, bilgi güvenliği, siber güvenlik konularıyla ilgilenmeye başladım ve bunların kapsamında kendi blogumda paylaşımlar yapmaktayım. H4cktimes’da gündemin en güncel konularını okuyucularımıza ulaştırmaya çalışacağım.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.