Google Domains (Public BETA) ABD’de Kullanıma Sunuldu

Google Domains (Public BETA) ABD’de Kullanıma Sunuldu
Ocak 15 00:32 2015 Yazıyı Yazdır

Daha önce davetiye sistemi ile kullanılabilen Google’ın yeni alan adı (domain) kayıt servisi Google Domains, şimdi de ABD’de herkesin kullanımına açıldı.

2014’ün Haziran ayında Google’ın domain satış işine giriş yaptığını sizlerle paylaşmıştık. O zamandan bugüne sadece davetiye sistemi ile kullanılabilen Google Domains servisini artık ABD’de yaşayan herkes kullanabilecek.

google-domains

 

12 dolardan başlayan fiyatlarla domain satışı yapacak olan Google, yeni servisi için Shopify, Wix, Weebly, Squarespace gibi hazır web site sistemleri ile partnerlik sağlamış durumda. Bu sayede kullanıcılar Google Domains üzerinden bu sistemler için çeşitli tema ve ücret kıyaslaması yapabilecek. Ancak diğer 3. parti sistemler için (WordPress gibi) kullanıcılar kaynak kodlarını manuel olarak eklemek durumunda. Buna ek olarak yeni gelen özelliği sayesinde Google Domains kullanıcıları kolay bir şekilde Blogger entegrasyonu da yapabilecek.

 

Public BETA sürümünün duyurulmasıyla gelen yeni özellikler ile birlikte Google Domains’in sahip olduğu tüm özellikler şöyle;

 • Bir domaine ait 100 e-posta adresi,
 • Bir domaine ait 100 alt domain (subdomain),
 • Ücretsiz Private Register,
 • Hızlı sunucu yanıt süresi,
 • E-postaları Gmail’e yönlendirme (YENİ),
 • İyileştirilmiş domain arama ve öneri sistemi (YENİ),
 • 60 yeni domain uzantısı (.company, .ninja, .coffee gibi) (YENİ),
 • Sadeleştirilmiş panel (YENİ),
 • Blogger entegrasyonu (YENİ),
 • Dinamik DNS (YENİ).

Google Domains henüz BETA aşamasında hizmet vermeye devam edecek ve bu servis şimdilik sadece ABD’de kullanılabilir olacak. Zaman içerisinde de yeni özellikler ile birlikte diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Birol Bavaş
Birol Bavaş

Sabit ve yerinde durmayan bir kişilik olarak bilindiğim gerçeği sizden saklayacak değilim. 2015’den itibaren 7 sene underground ile overground arası geçişler yaşayarak gruplara dahil olarak forumlar yöneterek ekip çalışmasında bulundum. Bu 7 sene içerisinde grafik tasarım ve yazılım konularında da çalışmalarım bulundu.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

1 Yorum

 1. Cengiz
  Ocak 15, 08:29 #1 Cengiz

  Namecheap vb sitelerden almaktansa Googledan almak çok daha mantıklı olacaktır gibime geliyor. Google SEO konusundada ufak yardım eder artık 😀

  Reply to this comment

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.