Google Hesabına Şifresiz Giriş

Google Hesabına Şifresiz Giriş
Aralık 27 18:50 2015 Yazıyı Yazdır

Google kendi platformları için şifreyle girişi kaldırmayı planlıyor. Kullanıcılara şifre yerine akıllı telefonları ile giriş imkanı sunacak.

Testleri sürülen bu yeni teknolojide yapmanız gereken yalnızca Google hesabınızı akıllı telefonunuza senkronize etmek. Masaüstü teknolojilerde oturum açmak istediğinizde ise e-posta adresini girmenizin durumunda Google size şifre girmek yerine kod ekranı getirip bunu akıllı telefonunuza göndererek kod ile eşleştirmenizi istiyor.

google-sifresiz-giris

Google telefonun kaybolması vb. durumlar için de manuel olarak bir şifre değiştirme seçeneği sunuyor.

Google’ın bu yeni teknolojiyle kullanıcıların zayıf parola kullanmasına engel oluyor ve Brute Force saldırı riskinide ortadan kaldırıyor.

Google bu yeni teknolojinin denemelerini yapmaya başladı ancak tam olarak sisteme geçiş sağlanmadı ve geçiş için net bir tarih vermemiştir, bizde sabırsızlıkla bekliyoruz.

  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Hakan Şan
Hakan Şan

Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.