Google HTTPS Dostu Siteleri Üst Sıralara Taşıyor

Google HTTPS Dostu Siteleri Üst Sıralara Taşıyor
Kasım 07 11:26 2016 Yazıyı Yazdır

Daha önce Mozilla, web trafiğinin henüz yarısının dahi HTTPS protokolü üzerinden geçmediğini belirtmişti. Şimdi ise Google, artık Chrome web tarayıcı üzerinden yapılan web bağlantılarının yarısından fazlasının HTTPS aracılığıyla gerçekleştiğini raporladı.

Güvenli web sörfü için HTTPS’nin artık şart olduğunu dile getiren Google yetkilileri, geçtiğimiz yıla nazaran, HTTPS desteğine sahip web sitelerinde yüzde 10’luk bir artış olduğunu da belirtiyor.

Bu artışın Let’s Encrypt, Cloudflare, Amazon ve WordPress gibi ücretsiz SSL sertifikası veren kuruluşların sayesinde olduğu düşünülüyor.

Google, HTTPS web sitelerinin, şifrelenmemiş sayfalara göre daha iyi derecelendirildiğini, özellikle üçüncü parti reklam hizmetleri alan web sitelerinin HTTPS dostu yapıya sahip olmaları gerektiğinin de altını çiziyor.

  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Atalay Keleştemur
Atalay Keleştemur

Atalay Keleştemur, siber istihbarat analisti ve PHP güvenlik uzmanı olarak görev yapmaktadır. Linux ve özgür yazılım gönüllüsüdür. Çeşitli kurumlarda sistem yöneticisi ve yazılım geliştiricisi olarak çalışmıştır. Siber İstihbarat isimli kitabın yazarıdır.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.