Google Translate’in Yeni Özellikleri

Google Translate’in Yeni Özellikleri
Ocak 15 08:13 2015 Yazıyı Yazdır

Geçtiğimiz aylarda Microsoft’un Skype üzerinden gerçek zamanlı çeviri yapmaya başlayacağını açıklaması sonrası Google’dan da atak geldi. Google Translate Word Lens özelliği ile birlikte gördüğünü anında çevirebilecek.

Google Translate servisinin güncellemesi ile birlikte artık kullanıcılar fotoğraf ile çeviri özelliğine de sahip olacaklar. Bu güncelleme ile birlikte Google’ın Translate servisini kullanarak bir tabelanın üzerindeki yazıyı istediğiniz dile çevirmeniz mümkün olacak!

Google’ın Word Lens teknolojisi şimdilik sadece İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Portekizce dillerinde geçerli fakat yakın zamanda tüm dillerde olması bekleniyor.

Google Translate in fotoğraf çeviri özelliği şöyle işliyor. Uygulamanın içerisindeki kamera simgesine tıklayarak istediğiniz alanın fotoğrafını çekiyorsunuz. Ardından uygulama otomatik olarak fotoğraftaki metinleri yakalamaya başlıyor. Daha sonra istediğiniz kelimeye tıklayarak karşılığını öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca metin üzerinde parmağınızı kaydırarak cümlenin tamamınıda çevirebilirsiniz.

Untitled2Untitled3

Anlık çeviri özelliğini kullanmak için mikrofon özelliğine tıklamanız yeterli. Ardından konuşarak istediğiniz dildeki karşılığını verip sesli bir şekilde okuyor. Karşınızdaki kişinin dediklerini sizin dilinize çevirmesi içinde telefonu mikrofonu uzatır gibi uzatmanız yeterli. Bu sayede karşınızdaki kişi ile daha rahat bir iletişim kurabiliyorsunuz. Tekrar tekrar butona basmanıza gerek kalmıyor.

Untitled

Tüm bu özellikleri çevrimdışı kullanmanızda mümkün. Daha önceden ihtiyacınız olan dil paketlerini telefonunuza indirerek çevrimdışı iken de kullanabilirsiniz.

Google Playden indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate&hl=tr

  Etiketler:
  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Kübra Saygılı
Kübra Saygılı

Bilgisayar programcılığı okurken open-source software&operation system, bilgi güvenliği, siber güvenlik konularıyla ilgilenmeye başladım ve bunların kapsamında kendi blogumda paylaşımlar yapmaktayım. H4cktimes’da gündemin en güncel konularını okuyucularımıza ulaştırmaya çalışacağım.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.