Teknoloji

LinkedIn’i Microsoft 26,2 Milyar Dolara Satın Alıyor

1 dakikada okunur

Microsoft 26,2 milyar dolara LinkedIn‘i satın alıyor. Yani hisse başına 192 dolar düşüyor.

Apple’ın WWDC 2016 etkinliğine saatler kala gelen haberde Microsoft, 17 milyar borsa değerine sahip Linkedln’i satın alıyor. Transfer işleminin tamamı nakit olarak gerçekleştirilecek. Anlaşmaya göre Jeff Weiner Linkedln’in CEO’su olmaya devam edecek ve Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya rapor verecek.

micorosoftlinkedlnh4

Linkedln’in kurucularından ve şirket başkanlığını yürüten Reid Hoffman‘ın da onay verdiği paylaşılıyor ve anlaşmanın bu yıl sonunda tamamlanacağı planlanıyor.

Dünya çapında en büyük profesyonel iş ağı olan Linkedln’in hisseleri bir yıl önce 269 doları görecek kadar çıksada bu yıl başında 100 dolara kadar düşmüştü. Bu düşüşün arkasında Linkedln’in 13 milyar dolar cezaya çarptırılması olduğu düşünülüyor.

Resmi rakamlara göre ;

  1. LinkedIn’in üye sayısı 433 milyon, yıllık büyüme oranı yüzde 19
  2. Aylık tekil ziyaretçi sayısı 105 milyon, yıllık büyüme oranı yüzde 9
  3. Yüzde 60 oranında mobil kullanım var ve büyüme oranı yüzde 49
  4. Çeyrek başına 45 milyardan fazla sayfa görüntüleme sayısı, yıllık büyüme oranı yüzde 34
  5. 7 milyondan fazla aktif iş ilanı var ve yıllık büyüme oranı yüzde 101

Satın alma haberinden sonra Twitter hisselerindede yüzde 5 kadar büyüme oldu.

yazar hakkında
Süleyman Demirel Üniversitesi 2. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Network, Siber Güvenlik ve Programlama dilleriyle ilgileniyorum. Başta anlamsız gelen kara kutu eve geldiğinde mesleğimi orta okulda okuduğum zamanlarda bir haberde geçen bir siber olaydan etkilenerek alanımı seçerek o günden beri bu konuda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Şu sıralar Java, Data Struct gibi konularla ilgilensemde genel olarak kalan zamanımı Network öğrenerek ve çeşitli Linux dağıtımlarını deneyerek geçiriyorum.
Bunlar ilgini çekebilir
Teknoloji

USB kablo ile cihazınız hacklenebilir!

2 dakikada okunur
Eğer daha öncesinde USB kablolardan korkmadıysanız artık korkmaya başlayabilirsiniz… O.MG (Ofansif MG kiti) ismi verilen kablo USB konektörü, içinde bulunan shell ile backdoor…
Araştırma/AnalizTeknoloji

Hackerlar güvenliği size karşı kullanıyor

2 dakikada okunur
2. dünya savaşında müttefik devletler büyük bir avantaja sahiplerdi. Bu avantaj, Japonların ve Almanların birbirlerine iletecekleri hassas bilgileri içeren mesajları gönderirken kullandıkları…
Teknoloji

İnternete Bağlanan Diş

1 dakikada okunur
Bilim adamları, yediklerimizi izlemek için farklı yollar keşfediyorlar. Yeni bulunan bu yöntem ise 2mm x 2mm boyutlarından kablosuz bir sensörün dişlere monte…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.