Microsoft’tan Deniz Altında Veri Merkezi

Microsoft’tan Deniz Altında Veri Merkezi
Şubat 02 12:15 2016 Yazıyı Yazdır

Microsoft, Google, Facebook gibi büyük firmalar verdikleri hizmetler gereği gerçek anlamda devasa veri merkezlerine ihtiyaç duyuyorlar. Bu veri merkezleri ise firmalar için ciddi bir maddi yük oluşturuyor. Veri merkezleri kurulduktan sonra ise soğutması ve bakımları için ekstra masraf gerekiyor. Ancak görünüşe göre bazı teknoloji şirketlerinin bu konuda farklı planları var. Bunlardan birisi de Microsoft…

Microsoft bir süredir veri merkezlerini denizin altına taşıma fikrine sıcak bakıyordu. The New York Times’ın raporlarına göre Microsoft, bu anlamda ilk somut adımlarını da atmaya başlamış. Belirtilene göre şirket bu projesine “Project Natick” ismini vermiş ve bu konudaki ilk prototiplerini hazırlamış, test etmeye bile başlamışlar.

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.