Teknoloji

Sanal Gerçeklik Ekosistemi ve HTC Vive X

2 dakikada okunur

HTC’nin yeni destek programı Vive X, sanal gerçeklik ekosisteminin büyümesine yardımcı olmak üzere, girişimcilere 100 milyon ABD Doları tutarında yatırım, uzmanlık ve mentorluk sağlayacak.

Yenilikçi ve akıllı teknolojilerinin öncü isimlerinden HTC, sanal gerçeklik (VR) alanında faaliyet gösteren yeni girişimlere yönelik global hızlandırma programı Vive X’i hayata geçireceğini duyurdu.

HTC tarafından yönetilecek 100 milyon ABD Doları tutarındaki yatırım fonu ile genç ve yenilikçi şirketler desteklenirken, bu yeni girişimlere uzmanlık, gelişmiş VR teknolojileri, finansal yatırım, mentorluk ve pazara açılma konularında destek sağlanacak. Global VR ekosisteminin geliştirilmesi, desteklenmesi ve büyütülmesine imkan sağlayacak şekilde tasarlanan program, destek alacak girişimcilerin Vive platformu için içerik üreticileri veya içerik destekçilerine dönüşmesinin de önünü açacak.

HTC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cher Wang, “En parlak ve yaratıcı zekaları Vive X’e katılmak üzere bir araya getirmekten büyük bir heyecan duyuyoruz. Sanal gerçeklik dünyayı değiştimeyi amançlıyor, bunun daha etkin bir şekilde yapılabilmesi sağlıklı bir ekosistem oluşması çok önemli. HTC Vive ile genç yeteneklerin ilginç ve etkileyici içerikler yaratmasına ve bu sektörün geleceğinin şekillendirilmesine katkıda bulunmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

1461936063_Alvin_W._Graylin_2c_China_Regional_President_of_VR_at_HTC_2 1461936063_VIP_with_HTC_Vive

İlk aşamada Pekin, Taipei ve San Francisco’da hayata geçirilecek olan Vive X programına önümüzdeki dönemlerde yeni merkezlerin katılması planlanıyor. Program sayesinde genç ve yenilikçi şirketlere fon sağlamanın yanısıra başlangıçtaki büyüme dönemi boyunca ofislerini bu şehirlerden birinde kurmalarına da imkan verilecek.

Mayıs 2016’dan itibaren Pekin’de başlayacak Vive X pilot programı kapsamında, Asya’nın dört bir yanından seçilmiş genç ve yenilikçi girişimler, Vive platformu ile birlikte büyümeleri hedefiyle programa katılmaya davet edilecek. Diğer lokasyonlarda olduğu gibi, Pekin’deki Vive X kapsamında VR sektöründe başarısını kanıtlamış şirketlerin büyümesine ivme kazandırmak için her bir katılımcı şirket küçük bir hisse karşılığında nakit yatırıma erişecek. Program, VR ekosistemini ve son kullanıcı deneyimini zenginleştiren içerik, araç, uygulama ve aksesuarlar yaratan her sektörden şirketlere açık olacak.

Vive X hakkında daha fazla bilgi için, www.htcvive.com/us/vivex/ HTC Vive için ise, www.HTCVive.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

yazar hakkında
1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.
Bunlar ilgini çekebilir
Teknoloji

USB kablo ile cihazınız hacklenebilir!

2 dakikada okunur
Eğer daha öncesinde USB kablolardan korkmadıysanız artık korkmaya başlayabilirsiniz… O.MG (Ofansif MG kiti) ismi verilen kablo USB konektörü, içinde bulunan shell ile backdoor…
Araştırma/AnalizTeknoloji

Hackerlar güvenliği size karşı kullanıyor

2 dakikada okunur
2. dünya savaşında müttefik devletler büyük bir avantaja sahiplerdi. Bu avantaj, Japonların ve Almanların birbirlerine iletecekleri hassas bilgileri içeren mesajları gönderirken kullandıkları…
Teknoloji

İnternete Bağlanan Diş

1 dakikada okunur
Bilim adamları, yediklerimizi izlemek için farklı yollar keşfediyorlar. Yeni bulunan bu yöntem ise 2mm x 2mm boyutlarından kablosuz bir sensörün dişlere monte…
Siber güvenlik dünyasındaki gelişmeleri takip edin.
Verinizi gizli tutuyoruz ve sadece bu servisi imkanlı kılan üçüncü partiler ile paylaşıyoruz. Gizlilik Politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.