Bradley Foundation Hacklendi, Hillary Clinton’a Gönderilen Paralar Ortaya Çıktı!

Bradley Foundation Hacklendi, Hillary Clinton’a Gönderilen Paralar Ortaya Çıktı!
Kasım 02 08:08 2016 Yazıyı Yazdır

Geçtiğimiz Cumartesi Anonymous Polonya, Bradley Foundation’nı hacklediklerini ve yaklaşık 30 GB’lık veriyi internete sızdırdıklarını açıkladı.

Bu veriler arasında pek çok ünlü kişi ve firmaların finansal bilgileri, e-posta adresleri ve iç yazışmaları gibi hassas bilgiler bulunuyor. Diğer taraftan muhtemeldir ki bu bilgiler ışığında FBI Direktörü James Comey, Hillary Clinton’ın seçim kampanyası için gelen ödemelerin kaynağının araştırılması ile ilgili bir rapor göndermiş durumda.

Hackleme sonrası elde edilen verilerin yaklaşık 56.000 belgeden ibaret olduğu belirtiliyor. Tüm bu belgelerin tek tek incelenmesi oldukça vakit alacaktır. Dolayısıyla seçimlere az bir vakit kala gerekli incelemenin ve işlemlerin tamamlanması yetişemeyebilir. Diğer taraftan, bu belgelerin ne kadar doğru olduğu veya kaynaklarının kim ya da kimler olduğu da bir diğer önemli soru.

İddialara göre Rothschild’ler, Temmuz ayında Hillary Clinton’ın kampanyası için 150 milyon dolarlık bağışta bulunmuşlar. Bağışın belgesi olarak da aşağıdaki görsel sunulmakta.

bradley

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Atalay Keleştemur
Atalay Keleştemur

Atalay Keleştemur, siber istihbarat analisti ve PHP güvenlik uzmanı olarak görev yapmaktadır. Linux ve özgür yazılım gönüllüsüdür. Çeşitli kurumlarda sistem yöneticisi ve yazılım geliştiricisi olarak çalışmıştır. Siber İstihbarat isimli kitabın yazarıdır.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.