Yayın İlkeleri

1. Yayıncılık Anlayışımız

H4cktimes, yayın hayatına 2014 yılından bu yana h4cktimes.com adresinden bağımsız yayın yapan internet medyasıdır. H4cktimes, bilişim alanının en önemli konularından biri olan siber güvenlik hakkında araştırmalar yaparak ve dünya gündemindeki gelişmeleri takip ederek okuyucularına tarafsız ve farklı perspektif açılarıyla şeffaf bir şekilde aktarmaya çalışmaktadır.

2. Kişilik Hakları ve Özel Hayatın Korunması

– Yayınlarımız içerisinde geçen kişilerin özel yaşantılarını, haberleşmelerini, yazışmalarını, belgelerini, mahremiyetini kamu yararını gerektiren haller dışında açıklamıyoruz.
– Özel yaşamın dokunulmazlığını ihlâl eden gizli görüntü ve ses kayıtlarını, haberleşme özgürlüğünü ihlal eden her türlü kaydı, yasal yolla elde edilmiş veya olsa bile, kamu yararını gerektiren haller dışında yayınlamıyoruz.
– Belgelerin kesinliği kanıtlanmadan kimseyi yasaların suç saydığı eylemlere itham etmemeye, yasal soruşturmalarda, kişi ve kurumları peşinen suçlu ilan etmemeye, iddiaya ve savunmaya dengeli yer vermeye, soruşturmanın olumsuz etkilenmemesine, okurlarımızı yönlendirilmemesine özen gösteriyoruz.

3. Şeffaflık

H4cktimes, bugüne kadar yayımlanan yazılarımız için okurlarına hesap vermekte yükümlüdür. Haber olarak yayımlanan kişi, kurum ve kuruluşların her türlü görüş, talep ve şikayetleri değerlendirilir ve kendilerinin savunulmasına izin verilir. Haber üzerinde yanlışlık varsa gerekli düzenlemeler sağlanarak kamuoyuna duyurulur.

4. Güvenilirlik

H4cktimes, yayımladığı bilgi, belge ve ses kayıtlarının temel işlevini bozmadan, gerçeği saptırmamasına önem verir. Hiçbir etnik grup etkisi altında kalmadan yayın akışına devam eder. Site içerisinde bilgilerin bazılarında editörlerin, yazarların veya yöneticilerin gözden kaçırdığı yanlış ya da eksik bölümler olabilir. Düzeltme uyarısı geldiğinde gerekli güncelleştirmeler yapılır. Yayımlanan haberin ilgili şahıs, kurum ve kuruluşların haberin yayımdan kaldırılmasına ilişkin taleplerinde yazılı olarak iletmesi gerekmekte olup yanlışlık payı varsa site yöneticileri talebi değerlendirerek haberi kaldırabilir.

5. Tarafsızlık

H4cktimes, herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji veya politik; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; H4cktimes yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayına alınır.

6. Gizlilik

H4cktimes, okuyucularından aldığı e-posta, isim/soyisim, bilgi/öneri/istek mesajlarının bilgileri ikinci derece birey veya kurumlarla paylaşılmaz veya herhangi bir yerde yayınlanmaz. H4cktimes, yazarlarının iletişim bilgilerini, yasal zorunluluk gerektirmedikçe saklı tutar.

7. Telif Hakları ve İhlali

Tüm yayın hakları H4cktimes stesine aittir. Kopyalayabilmek için kaynak gösterilmesi yasal zorunluluktur.

8. Sorumluluk Reddi

H4cktimes, köşe yazısı niteliğinde fikir beyan eden yazılardan ve yazı altı yorumları ile sitedeki her türlü yorum ve paylaşımdan Yöneticiler ve/veya Editörler sorumlu değildir. Köşe yazılarındaki fikirler, yazarların kendi kişisel düşünceleri olduğu için yasal sorumluluk ilgili yazarlara aittir. Aynı şekilde paylaşılan her türlü yorumda yasal sorumluluk, yorumu yazan kişiye aittir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını ihlal edebilecek nitelikte olan yazı ve paylaşımlara izin verilmez. Editörlerin gözünden kaçan içerikler olduğunda derhal yayından kaldırılır.

 

İlgili soru, öneri ve şikayetlerinizi [email protected] adresine veya iletişim formunu doldurarak gönderebilirsiniz.