Android telefonlara oyun diye zararlı yazılım sızdırdılar

Android telefonlara oyun diye zararlı yazılım sızdırdılar
Mayıs 31 18:52 2017 Yazıyı Yazdır

Chek Point’teki güvenlik araştırmacıları, Google Play Store’da yer alan yaklaşık 50 uygulamada zararlı yazılım olduğunu tespit etti. Bu uygulamalar, barındırdığı zararlı kodlar aracılığıyla enfekte olmuş cihazı, hedef web sitesine yönlendiriyor. Bu siteler ise kullanıcıları, para yatırmaya teşvik eden dolandırıcılık, sahtekarlık kapsamında ele alınan siteler.

Enfekte uygulamalar Play Store’dan kaldırılmış durumda. Ancak bu uygulamaların, yaklaşık 36.5 milyon kez indirildiği belirtiliyor. Kiniwini isimli bir Güney Koreli tarafından geliştirilen uygulamalar arasında en popüleri Judy isimli oyunlar. Bu oyunların tamamı ENISTUDO Corp. isimli bir dağıtımcı tarafından yüklenmiş. Eğer siz de bu dağıtımcıya ait bir oyunu sisteminize kurduysanız, hemen kaldırın ve bir güvenlik uygulamasıyla zararlı yazılım taraması yapın.

  Kategori:
daha fazla yazı

Yazar Hakkında

Atalay Keleştemur
Atalay Keleştemur

Atalay Keleştemur, siber istihbarat analisti ve PHP güvenlik uzmanı olarak görev yapmaktadır. Linux ve özgür yazılım gönüllüsüdür. Çeşitli kurumlarda sistem yöneticisi ve yazılım geliştiricisi olarak çalışmıştır. Siber İstihbarat isimli kitabın yazarıdır.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.