LinkedIn ve SlideShare güvenlik mekanizmaları atlatıldı

LinkedIn ve SlideShare güvenlik mekanizmaları atlatıldı
Eylül 28 13:08 2017 Yazıyı Yazdır

Aviran Ben Simon isminde İsrail’li bir güvenlik araştırmacısı, daha önceden de Check Point tarafından irdilenen konu üzerinde kendisi de bir çalışma yaparak, LinkedIn ve SlideShare‘in dosya yüklemedeki güvenlik mekanizmasını atlatarak zararlı kod içeren bir PPTX dosyasını yüklemeyi başardı.

Konuyla ilgili PoC çalışmasını videoya alan Aviran, LinkedIn’in güvenlik mekanizmasının güvende olmadığını ve bu nedenle phishing (oltalama) saldırıları için bir platform olarak kullanılabileceğini belirtti. Videoyu önce LinkedIn ekibiyle paylaştıktan sonra güvenlik açığı kapatılmış durumda.

Araştırmacı PoC’de zararlı kodu oluşturmak için CVE 2017-0199 ve CVE 2017-8570 açıklıklarından faydalanmış.

PoC Video

daha fazla yazı

Yazar Hakkında

İsmail Saygılı
İsmail Saygılı

1998 yılında bilgisayarla tanışan İsmail Saygılı, 2000 yılından bu yana aktif olarak siber dünyada rol almaktadır. 2010 yılına kadar ki süreçte Black Hat tarafında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini uçak teknolojisi üzerine alan Saygılı, 2010 yılından sonra profesyonel olarak siber güvenlik sektöründe çalışmakta ve bu konuda çeşitli eğitimler de vererek sektöre aranılan personeller kazandırmaktadır. Ayrıca kendi blogunda kişisel bilgi ve tecrübelerini makaleler yazarak okuyucularına aktarıyor.

Daha Fazla Yazı
yorum yapın

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum ekleyin

Bilgileriniz güvende! E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Diğer kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacak.
* işaretli alanlar zorunludur.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.